З приходом серпня християни очікують три великих релігійних свята – Медовий, Яблучний і Горіховий Спас.
З ними пов’язано безліч не тільки православних, а й істинно українських традицій.
Обряди і обереги напередодні Спаса, які привернуть у ваше життя удачу, щастя і любов, передає Корупція.Інфо.
Першим відзначають Медовий Спас або Маковія – 14 серпня, потім Яблучний Спас – 19 числа, а у кінці місяця – Горіховий Спас, який прийнято святкувати 29 серпня.
Це ті особливі дні, коли яблука, мак і мед мають чудодійну силу і цим обов’язково потрібно скористатися.
14 серпня за новим стилем в народі святкують свято Маковея, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маковеїв. З цього дня розпочинається «Спасівка» – піст, який триває два тижні. В цей день у церквах святять воду, квіти і мак. У народі його ще називають Першим Спасом або Спасом на воді.
Екстрасенс Олена Курилова розповіла про три обряди з символами Яблучного і Медового Спаса, які допоможуть вам поліпшити здоров’я, стати успішними і досягти розуміння з коханим.
Медовий (Маковий) Спас – 14 серпня Медовий Спас також називають й Маковим, або ж Маковія (Макковій).
Перший Спас також є Мокрим, або Спасом на воді. Прийнято вшановувати воду, пекти пряники, пироги та млинці з медом та маком. Вважається, що по дню Першого Спаса судять про те, яким буде третій – Горіховий. У цей день починається Успенський піст, який триває до 27 серпня. Це єдиний багатоденний православний піст на честь Богородиці та її Успіння. Також святкування Спаса, пов’язані не тільки з релігійними подіями, а й з сільськими польовими роботами. Вважається, що Медовий спас знаменує початок збору врожаю. Яблучний
(Яблуневий) Спас – 19 серпня Традиційно до святкування Яблучного Спаса починають готуватися за 2 тижні.
У цей період не можна вживати яблука. Така заборона особливо стосується жінок, оскільки вважається, що в такому випадку вона приймає на себе гріх праматері Єви. Також не варто відганяти і вбивати комах. Якщо муха сіла на руку 2 рази – це провіщення успіху і благополуччя. Існує повір’я, що в сам день Яблучного Спаса усі яблука мають особливі чудодійні властивості. Тому господині святять усі фрукти, готують різні страви з яблуками, роблять заготовки на зиму. Люди вірять, що бажання, загадане перед тим, як відкусити шматочок яблука, обов’язково збудеться.
Горіховий Спас – 29 серпня Третій Спас – Горіховий.
У цей день обов’язково потрібно піти до церкви, помолитися і освятити кошик з яблуками, виноградом, горіхами, медом і хлібом. З давніх-давен у народі також вважалося, що гілки горіха в цей день мають особливу силу. Наприклад, банний віник виготовлений з ліщини здатний вилікувати людину від будь-яких хвороб. На Горіховий Спас також припадає велике релігійне свято – Успіння Пресвятої Богородиці.
Тому 29 серпня в церкві проводять святкову літургію.
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…