Голова СБУ Василь Грицак розповів про роль проросійського політика Віктора Медведчука в обміні полоненими
Про це він розповів в інтерв’ю Ліга.net, передає depo.ua.
“З Медведчуком я познайомився в 2008 році. Це стосувалося теми розкритої схеми підкупу виборців “Вавилон”. СБУ перевіряла причетність Медведчука до цієї теми. Вдруге ми з ним говорили, в 2015 році, коли керівництвом було прийнято рішення про залучення Медведчука до процесу обміну заручників. У той час я постійно перебував в АТО. На вулиці було дуже холодно, це був один з перших з його участю обмінів. Ми стояли в полі, район Ясинуватої. Третя година ночі. Медведчук приїхав в туфлях на тонкій підошві. Приїхав разом з Кононовим на прізвисько “Цар” – так званим “міністром оборони” терористичної організації “ДНР”. За три години, які ми там простояли, він дуже змерз”, – ділиться враженнями Грицак.
Автор інтерв’ю зазначає, що Грицаку складно приховати негативне ставлення до Медведчука.
“Можна по-різному ставиться до людей, які займаються обмінами. Але на самому початку я сказав собі і команді: хто б нам не допоміг з того боку дістати наших людей – ми будемо користуватися цими послугами. Але я ненавиджу піар на цих речах”, – сказав глава СБУ.
Все ж Грицак каже, що Медведчук суттєво допоміг у обміні заручниками.
“У якийсь момент обмін зайшов в глухий кут – в силу різних обставин, про які можна довго дискутувати. Було прийнято рішення про включення в групу Медведчука. Було проведено один дуже хороший обмін – ми віддали 220 осіб, але забрали більше 150 чоловік своїх. Це було перед новим 2015 роком Тоді Медведчук нам дійсно допоміг”, – розповів глава української спецслужби.
В інтерв’ю Грицак прямо не говорить про російський вплив в справі обміну. Але один з високопоставлених співробітників СБУ, який займається цим напрямком роботи, підтверджує згадану версію – багато людей, зайняті обміном, діють в інтересах Москви, а не України. Але вибити їх з процесу не можна – інакше припиниться і сам обмін, зазначає видання.
“Треба розділяти те, що робить людина позитивного і негативного. Якщо в якихось ситуаціях він допомагає нам витягнути наших людей – це позитив. Роль Медведчука – вона є, тут нема чого приховувати, він контактує з іншою стороною. Але якщо він або його організація проводять роботу на шкоду інтересам України, то ми документуємо цю підривну діяльність і будемо давати їй правову оцінку”, – наголосив Грицак.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…