1 вересня в повному обсязі набрала чинності дія Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Як відомо, Угода про асоціацію була підписана у два етапи: політичну частину угоди було підписано 21 березня 2014 року, економічну частину — 27 червня 2014 року.
А вже у вересні 2014 року Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду, проте для повного набуття чинності УА мала бути ратифікована всіма 28 країнами-членами ЄС. Через спробу заблокувати цей процес у Нідерландах за допомогою референдуму, процес ратифікації Угоди затягнувся на 3 роки і був завершений лише влітку цього року.
Зазначимо, що з 1 листопада 2014 року (через тиск Росії торговельні положення почали працювати від 1 січня 2016 року) до сьогоднішнього дня Угода про асоціацію між Україною та ЄС перебувала у статусі тимчасового виконання (механізм ЄС, який дозволив почати виконання угоди, не очікуючи на її ратифікацію).
Від 1 вересня “тимчасове виконання” завершується, Угода стає юридично чинною. Також починається дія низки статей, що не входили до обсягу тимчасового виконання. Зміни стосуватимуться 5 розділу угоди, що має назву “Економічне та секторальне співробітництво”, режим тимчасового виконання угоди застосовували лише щодо 11 з 28 його глав.
Зокрема, починається дія Угоди щодо наступних секторальних напрямків: макроекономічне співробітництво, управління державними фінансами, статистика, космос, наука і технології, політика у сфері промисловості і підприємництва, інформаційне суспільство, туризм та інші.
Від сьогоднішнього дня стає чинною також глава “Громадське здоров’я”. В рамках угоди Україна повинна імплементувати близько 20 різних актів Євросоюзу, але стосуються вони не ліжок у лікарнях, а тютюнопаління, боротьби з інфекціями, алкогольною та наркотичної залежністю, раковими захворюваннями та іншого.
У сфері освіти України буде зобов’язана імплементувати лише дві рекомендації Європарламенту, що стосуються співробітництва в цій сфері та створення європейської кваліфікаційної системи для можливості отримувати освіту протягом усього життя.
Нагадаємо, Угода про асоціацію ставить за мету оновити спільні інституційні рамки співпраці України та ЄС; сприяти поглибленню стосунків у всіх сферах; посилити політичну асоціацію й економічну інтеграцію на основі взаємних прав та обов’язків.
А створення всебічної та поглибленої зони вільної торгівлі має сприяти поступовій інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС.
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…