facebook

Від 500 до 2000 євро: Польща має гостру потребу в фахівцях цієї області

В Європі не вистачає 270 000 інформатиків, в Польщі – 50 000. Мова йде, перш за все, про великі міста, де розташовані найбільші міжнародні компанії. У Польщі, в центрах ІТ працює 80 000 чоловік, з яких 10 000 в столиці, пише видання Immigrant.today.

Крім цього, 90 000 інформатиків працює в послугах для зовнішніх фірм, в послугах в середині компаній і в інших сферах.

За інформацією видання «Puls Biznesu», у другому кварталі поточного року в Польщі в цій галузі працювало 210 000 чоловік, що на 30% більше, ніж в минулому році.

Маркетинг-менеджер Школи програмного забезпечення Kodilla Марцин Коседовській висловився з цього приводу: «Ринок праці для програмістів сьогодні досить ємний. Потреба у фахівцях значно перевищує кількість випускників. Міністерство цифризації Польщі вважає, що крім вже працюючих інформатиків на польському ринку ще необхідно задіяти 50 000 фахівців. Разом з тим, армія інформатиків щорічно поповнюється 13 тисячами програмістів.

Треба також враховувати, що не всі випускники працюватимуть за фахом і не всі вони залишаться в Польщі, багато хто з них поїдуть за кордон». Коседовскій також зазначив, що вже роками на чолі всіх рейтингів популярності знаходиться популярна мова програмування під назвою Java, і що протягом наступних років він буде залишатися пріоритетною. Хоча як альтернатива все частіше з’являється мова JavaScript.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

«Ті інформатики, які знають Java, перш за все, затребувані у всіх великих містах: Варшаві, Познані, Кракові, – це інформатичні центри Польщі. Подібна ситуація і в нашому регіоні континенту, і у всій Європі, і в світі теж. Тобто, у великих містах програмне забезпечення пишеться на мові Java, а в менших, де функціонують скоріше менші фірми, дуже популярна мова JavaScript», – додав Коседовскій.

Газета «Puls Biznesu» інформує, що серед іноземців, що працюють в Польщі інформатиками, найбільше українців і індійців. Але, якщо серед прибулих з Індії до Польщі айтішників було 28%, то серед українців, які шукають роботу в країні над Віслою, тільки 0,8%.

Тим часом, початківець інформатик може розраховувати в Польщі на зарплату розміром в 470-700 євро, програміст баз даних заробляє понад 1500 євро, а дуже хороший фахівець може отримувати більше 2000 євро.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...