Нюанси реформи: як отримати українську пенсію заробітчанам(відео)

Для того, щоб отримувати гідну пенсію і взагалі її отримувати, українці повинні мати достатній страховий стаж. Тобто роботодавець повинен робити постійні відрахування до Пенсійного фонду за свого працівника. Нині потрібно мати щонайменше 15 років страхового стажу, аби вийти на пенсію за віком. Від 1 січня 2018-го показник підвищать до 25 років, а від 2028-го – до 35 років. Ті, хто не має достатню кількість страхового стажу, можуть його купити в держави. Особливо це стосується заробітчан, які працюють за кордоном і в Україні зі своїх заробітків нічого не сплачують до Пенсійного фонду.

Нюанси подібних ситуацій пояснив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний у прямому ефірі програми “Сніданок з “1+1”.

“Ті, хто мав стаж згідно з українським законодавством, хто сплачував достатні внески до Пенсійного фонду, ті будуть мати право на отримання пенсії в Україні. В тому числі й ті, хто працював за кордоном. До речі, нововведення, яке передбачає закон, – це можливість, коли, наприклад, людина працювала за кордоном, сплатити за ці періоди (2004-2010 роки) та поновити право на отримання пенсії. Платити не за всі роки, а лише за ті, коли людина працювала за кордоном, щоб поновити свій страховий стаж. Мінімальний внесок з мінімальної зарплати – сьогодні це 704 гривні на місяць із коефіцієнтом 2. Тобто за місяць – 1400 гривень”, – сказав голова ПФУ.

Зарудний також пояснив, який сенс купувати за великі гроші страховий стаж (рік – 16,8 тис. грн, два роки – 25 тис. грн, п’ять років – 84 тис. грн), аби потім ці ж гроші поверталися пенсіонерам.

“Право на пенсію мають з певною наявністю страхового стажу. І якщо в людини немає достатнього страхового стажу з якихось причин, вона може сплатити їх за попередній період для того, щоб набути право на пенсію. Дізнатися свій страховий стаж можна на сайті Пенсійного фонду (після спеціальної реєстрації) чи звернутися безпосередньо до Пенсійного фонду (незалежно від місця реєстрації)”, – сказав керівник Пенсійного фонду.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Водночас українці мають право нині робити внески до Пенсійного фонду на постійній основі, аби в майбутньому мати достатній страховий стаж.

annashchesna

Recent Posts

Тепер долари просто не купиш: оприлюднили нову процедуру для валюти

Подробиці ПриватБанк оприлюднив нову процедуру для валюти На сайті ПриватБанку з'явилась дуже цікава новинка для…

34 хв. ago

Нові ПДР, мобілізація, НМТ-2024, Великдень: що чекає українців у травні

Які зміни відбудуться у травні У травні 2024 запрацює новий закон щодо мобілізації військовозобов'язаних українців.…

5 години ago

Чи “злетить” курс долара до 50 після вихідних

Згідно з прогнозом МВФ, до кінця 2027 року курс може досягти 50,4 грн/дол. Курс долара…

6 години ago

Овни – чекає чудовий день, Близнюки – буде сильно колошматити, Леви – нерви в коробочку: гороскоп

Астрологічний прогноз на 29 квітня Під впливом планети Меркурій наша комунікація буде яскравішою і дотепнішою,…

7 години ago

Кінець війни в Україні: залишилося 4 місяці, але розпочнеться вже з червня

Війна в Україні триває вже третій рік, і іноді спадає на думку, що жити в…

10 години ago

Життя чоловіків не буде колишнім: опубліковано нові обов’язки для кожного

Новий закон про мобілізацію, який стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, встановлює низку…

12 години ago