Благодійний внесок чи вимагання: як в Україні приймають дітей у садок (відео)

Минулого року Віра Коткова не побоялась відверто розповісти про корупцію у дитячому садочку. І вже рік судиться із завідувачем цього закладу. Вона переконана — тільки так можна подолати побори в освіті.

Все почалось більше року тому зі звичайного коментаря для преси. Віра розповіла журналістам про побори у садочку, куди ходять її діти. А через деякий час завідувачка садка Тетяна Неправда подала на маму до суду. Віра вибачатися не збирається. І знову готова озвучити ці суми.

“За першу дитину я 2 тисячі гривень заплатила, за другу я дуже просила Тетяну Олександрівну. щоб дала скидку. І кожний місяць я за першу дитину платила 450 гривень”, — переконує мама вихованців ДНЗ № 589 Віра Коткова.

Ці гроші, каже Віра, мали йти на гуртки для діток. І як доказ надала аудіозапис. На ньому жінка, із голосом, схожим на голос завідувачки, розповідає про розцінки у садку.

“Хочете три гуртки, хочете два, а можна і взагалі без гуртків. І оплата на рахунок цієї фірми. Так, ви платите на цю фірму, у вас є розрахунковий рахунок. Усе інше, у вас є харчування і благодійний внесок. Благодійний внесок за сьогоднішніми цінами я вважаю, що це не багато”, — йдеться у аудіозаписі.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Завідувачка спершу довго відмовлялась від коментарів. А згодом відверто заявила — гроші на потреби садка таки збирають. Але не на гуртки, а на ремонти. Добровільно. І вона до цих грошей стосунку немає.

Гроші дійсно збирали на рахунок фондів. Один з них спершу зареєстрували на адресу вихователя садка. Потім реєстрацію змінили. Але номер телефону фонду — це і є номер садочка.

Департамент освіти і науки ознайомився зі скаргою мами. Перевірив роботу Тетяни Неправди. І побачив лише одне порушення. Перестаралась, кажуть, і просто-таки завалила дітей гуртками. Роботу фондів інспекція залишила поза увагою.

Жертвувати кошти через благодійні організації цілком законно. А от наскільки ці внески благодійні визначити практично неможливо.

“Були ситуації, коли дитина зазнавала тиску через те, що батьки не змогли принести того, що називають благодійним внеском”, — зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

Уряд вже вкотре обіцяє збільшити кількість садочків. У 90-ті їх масово закривали, тепер місць катастрофічно не вистачає.

Віра продовжує щодня водити своїх малят до садка. Ні відступати, ні забирати їх з навчального закладу наміру не має.

annashchesna

Recent Posts

Українцям за кордоном спростили доступ до консульських послуг

Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…

19 хв. ago

ТЦК прилетить на повну: що тепер чекає на військкомів по всій Україні

Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…

1 годину ago

Пенсіонерів звільняють від сплати комуналки: з’явилася важлива інформація

Ці заходи дозволяють знизити фінансове навантаження та створити умови для комфортного життя навіть у складних…

2 години ago

До пенсій додадуть майже по 1000 грн: кому у січні збільшать виплати

Кому із пенсіонерів у січні підвищать виплати майже на тисячу гривень Хто із пенсіонерів може…

3 години ago

Все трапиться о 7 ранку 1 січня 2025 року: українців попередили на найвищому рівні

Від того, чи вдасться знайти компромісне рішення, залежатиме не лише стабільність енергопостачання, а й характер…

5 години ago

ТЦК більше не потрібні? До лютого в Україні планують запровадити важливе оновлення щодо мобілізації

Впровадження електронних процесів також зробить процедуру проходження медичного огляду більш зручною та прозорою. Міністерство оборони…

6 години ago