facebook

Хліб по 400 грн – куди іммігрувати найдорожче

Низька заробітна плата, як і раніше змушує велику кількість людей виїжджати на заробітки в інші країни. Куди найвигідніше переїжджати працювати? Переїзд в яку країну може стати великим ризиком? Де можна купити більше за очікувану зарплату.

Де можна заробити найбільше? Економічні мігранти з середнім доходом повинні без вагань вибирати Люксембург, Данію, Ірландію і Швецію. Саме там, за даними Євростату за 2014 рік (дані збираються і аналізуються кожні 4 роки), середній заробіток є найвищим, приблизно в 3,5-4 рази вище, ніж, наприклад, в Польщі.

Але реальність не така райдужна, як може здаватися. Багато хто не враховує дуже високі витрати на проживання. Зарплати в значній мірі поглинаються високими цінами на продукти і послуги. Це досить поширена пастка, яку необхідно враховувати при переїзді в іншу країну.

Співвідношення цін і доходів розраховують за допомогою паритету купівельної спроможності. Таким чином, середній мігрант заробляє «всього» в два рази менше, ніж середній ірландець. Важливо відзначити, що такий перерахунок є правдивим тільки тоді, коли ми говоримо про середню зарплату, що має мало спільного з тим, скільки заробляє економічний мігрант.

Тому, щоб дізнатися, що ви зможете дозволити собі за зарплату мігранта, варто подивитися на вартість життя в тій чи іншій країні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Скільки грошей мігранти відправляють додому? Онлайн сервіс TrаnsfеrGо вже тривалий час вивчає поведінку економічних мігрантів в різних країнах.

– Наш аналіз показує, що у випадку з фізичними особами, найвищі трансфери в Польщу здійснюються зі Сполучених Штатів, а також з Німеччини, Ісландії та Норвегії, – каже Магдалена Гольбьевска, керуючий менеджер TransferGo в Польщі. – Таким чином, можна припустити, що саме в цих країнах різниця між прожитковими витратами і доходами є найбільш сприятливою.

За словам Магдалени Гольбьевской, пересічний трудовий мігрант щорічно відправляє додому великі суми грошей.

– TrаnsfеrGо допомагає заощадити до 90% витрат на переказ грошей завдяки фіксованій оплаті і вигідному обмінному курсу, – зазначає Магдалена.

Не хлібом єдиним. Згідно з останнім рейтингом Worldwide Cost of Living, підготовленим підрозділом Intelligence Unit (The Economist), п’ять з десяти найдорожчих міст світу знаходяться в Азії.

Серед них Сеул, місто, де хлібина коштує близько 15 доларів. Корейська столиця не поступається Сінгапуру, Гонконгу, Токіо і Осаці. Вона також випереджає найдорожче європейське місто – Цюріх.

Столиця Швейцарії трохи відстає від Парижа, який є найдорожчим містом у Єврозоні і сьомим найдорожчим містом у світі. Для порівняння, Варшава займає 103-ю позицію. 10-е місце займає норвезьке Осло, де практично все дорожче, ніж в Польщі, в тому числі і норвезька нафта. Гельсінкі і Рейк`явік розділили 16-е місце. Позиції 21-25 займають Відень, Франкфурт, Лондон і Дублін. Менш дорогі – Мілан, Гамбург, Мюнхен, Рим, Дюссельдорф, Барселона і Брюссель.

Статистика проти реальності. Всі статистичні дані мають свої недоліки. Наприклад, дані Еurоstat і Thе Есоnomist заміряють загальні витрати на увесь кошик продуктів, які споживаються домогосподарками: від продуктів харчування, фінансових послуг, оренди до побутової електроніки.

Але швидше за все, коли ви приїдете на нове місце проживання або роботи, ви не будете думати про покупку нового телевізора, і навряд чи ви захочете оновити весь свій гардероб.

Порада. Якщо ви хочете більш точно оцінити вартість свого перебування за кордоном, використовуйте онлайн-сервіси, які збирають дані про ціни найпопулярніших продуктів в кожному місті. Біг Мак в Парижі 8 євро. Парацетамол в Единбурзі £ 4,5. Пиво в Осло 80 крон.

Ця інформація дасть вам уявлення про реальну вартість життя в країні, яку ви обираєте для можливого переїзду.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...