Хочеш одружитися – неси довідку з військкомату. Про таку нову вимогу РАЦСу «Вістям» розповів харків’янин Олексій.
У військкоматах плутаються в свідченнях.
У Харкові молода пара вирішила узаконити свої стосунки, і зібравши всі необхідні документи, вирушили в РАГС Московського району міста. Однак закоханих чекав сюрприз: без довідки про становлення на військовий облік заяву у молодих приймати категорично відмовлялися. Після умовлянь документи все ж прийняли, але пригрозили, що якщо до дати реєстрації довідка не буде надана, то розпис не відбудуться.
У Харківському обласному військовому комісаріаті були спантеличені нашим питанням про необхідність надання військового квитка для вступу в шлюб. «Наші військкомати подібного розпорядження не давали. Якщо таке практикується, то це ініціатива самого РАЦС», – відповів нам черговий.
А ось у Військовому комісаріаті Київського і Московського районів Харкова підтвердили, що установка є. «Це робиться для того, щоб молоді люди ставали на військовий облік. Для подачі документів на реєстрацію шлюбу чоловікові призовного віку необхідно мати при собі приписне посвідчення або військовий квиток.
Якщо до цього моменту він з якоїсь причини на обліку не стояв, то нехай з’явиться в військкомат, де стане на облік, і питання буде закритим – зможе і одружитися і робити, що хоче», – повідомили «Вістям» в комісаріаті.
У військкоматі столиці про таку ініціативу не чули. «Вимагати військовий квиток для подачі заяви? Перший раз чую про подібне. Може один якийсь військкомат в Харкові віддав таке розпорядження, але в Києві подібне не практикується. Якщо хочуть, то нехай одружуються на здоров’я», – розповів нам заступник військкомату Київського гарнізону Ігор Слюсаренко.
Наказ Мін’юсту і “липа” за $ 50
Як з’ясували «Вести», насправді вимога про довідку з військкоматів – не чиясь вигадка, а виконання наказу Мін’юсту від лютого 2017 року. Згідно з документом, РАЦСи зобов’язані в семиденний строк повідомляти райвійськкомат за місцем прописки нареченого про зміну його сімейного стану. Звідси – і вимога.
Правда, норми не скрізь дотримуються так суворо, як в Харкові. У київському документ-сервісі нам сказали, що в переліку документів для укладення шлюбу військовий квиток або «приписне» з військкомату вказані, але в разі їх відсутності заважати молодим укласти союз не стануть.
«Заяву подати можна і без військового квитка. Ви можете просто повідомити, військовозобов’язаний ви чи ні. Якщо так, то в якому військкоматі стоїте на обліку. І ми не перевіряємо, чи стоїте ви на обліку чи ні. Якщо ви говорите, що не є військовозобов’язаним, то ми це відображаємо в документах, а ви засвідчуєте підписом», – повідомили нам в довідковій сервісного центру.
Тим часом в інтернеті легко знайти пропозиції по виготовленню липових довідок з військкомату – з печаткою та підписом. За документ просять 50 доларів.
У рамках ініціативи президента Володимира Зеленського та уряду "Зимова підтримка" почалися виплати для дітей із…
Незаконна вирубка дерев – це не просто порушення закону, а загроза екології, біорізноманіттю та клімату.…
У грудні Тернопільсько-Зборівську архиєпархію Української греко-католицької церкви очолив митрополит Теодор Мартинюк. В інтерв’ю Суспільному він…
Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 24 грудня, мають наступні показники: курс…
Хто з українців може отримати гуманітарну допомогу Українці можуть отримати гуманітарну допомогу у мережі відомих…
Представник 17 Полтавської бригади Сергій Лунич заявив, що проєкт закону про зниження призовного віку з…