В Україні подорожчають розлучення та позови до суду

Разом з прожитковим мінімумом, який з 1 січня становить уже 1762 замість 1600 гривень, з нового року переглянули і судові збори. Юристи кажуть, що через високі збори люди просто стануть менше звертатися в суди, за повідомленням порталу «Вести».


Розлучитися тепер дорожче

Залежно від суми позову в суд юридичні особи повинні будуть сплатити як мінімум 2643 гривні зборів (торік було 1600 грн), а фізособи і приватні підприємці – 704,8 гривні замість 640. У разі розлучення подружжя тепер також потрібно буде віддати 704,8 грн. Стільки ж доведеться сплатити і в разі поділу майна, причому в цьому разі майже на півтори тисячі виріс і максимальний збір за цей позов – до 5286 грн замість торішніх 4800. Також збільшився збір за позовом про відшкодування моральної шкоди – тепер тільки за подання такої заяви доведеться заплатити 2643 гривні замість 1600, не рахуючи оплати послуг адвоката.

Крім того, істотно підвищились і суми за подання апеляції (заяви про перегляд рішення) або касації (скасування судового рішення) – так, у першому випадку це буде коштувати заявнику 528,6 – 2643 грн (раніше – 352 – 1760 грн), а в другому – 704,80 – 3524 грн замість 384 – 1920 грн минулого року.

Також із ростом прожиткового мінімуму були переглянуті й адмінзбори з реєстрації майна. Наприклад, за реєстрацію прав власності на квартиру або авто тепер потрібно буде платити суттєво більше – при оформленні документів за день це обійдеться на 320 гривень дорожче – в 3520 гривень замість 3200.

Перестануть звертатися до суду

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Юристи вважають, що подорожчання змусить українців зайвий раз подумати, перш ніж іти до суду, в якому і так домогтися справедливості непросто.

«Ще з початку минулого року судові ставки прив’язали не до мінімальної зарплати, а до прожиткового мінімуму. І так було дорого звертатися в суди, а зараз і поготів. Фактично все йде до того, що люди не будуть звертатися до судів. Наприклад, радикально підвищилися ставки на подання апеляцій – якщо раніше, ще до реформи суду, це було 50% суми, сплаченої в першій інстанції, то зараз цей збір уже 150%. Те ж і з касацією – замість 70% тепер подання обходиться в 200%, а у людей не завжди є гроші навіть на те, щоб подати позов до суду, не кажучи вже про те, щоб оскаржувати несправедливі рішення», – каже юрист Ростислав Кравець.

Адвокат Іван Ліберман, у свою чергу, додав, що тепер одним судовим збором справа не обмежиться. «Людям буде складно не тільки сплатити судовий збір, а й покрити заставну суму. За новим Цивільно-процесуальним кодексом, щоб відстояти своє право в суді, тепер потрібно буде в разі програшу відшкодувати оплату, скажімо, експертиз», – сказав він.

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

5 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

7 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

8 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

8 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

9 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

10 години ago