Свято Собору Пресвятої Богородиці має давнє походження.
8 січня, на другий день після Різдва Христового, православні християни відзначають ще одне важливе свято – Собор Пресвятої Богородиці.
У цей день Православна Церква з хвалебними і подячними піснями звертається до Богоматері, що стала обраним знаряддям Промислу, яка народила Спасителя. Саме тому, що Пресвята Діва є Тою, від якої народився, втілився Спаситель наш Ісус Христос, і встановлене це свято її вшанування одразу після Його Різдва. Собором цей день називається тому, що на відміну від окремих свят на честь Пресвятої Богородиці (наприклад, Її Зачаття, Різдво, Благовіщення та ін.) В даний день відбувається загальне (соборне) святкування та інших осіб, близьких Пресвятій Діві Марії і Господа Ісуса Христа. Так, разом з Богоматір’ю, в святкування Собору також звершується пам’ять тих, хто по плоті був близький до Спасителя: святого Йосипа Обручника, царя Давида (предка по плоті Господа Ісуса Христа) і святого Якова (брата Господнього, сина від першого шлюбу святого Йосипа Обручника), який супроводжував разом із батьком Матір Божу і Богонемовля Ісуса при втечі в Єгипет.
Свято Собору Пресвятої Богородиці має давнє походження, його встановлення належить до ранніх часів Християнської Церкви. Уже в 4 столітті Єпіфаній Кіпрський, а також святий Амвросій Медіоланський і блаженний Августин в своїх повчаннях на свято Різдва Христового з’єднували хвалу народженому Боголюдини з хвалою народила Його Діві. Офіційну вказівку на святкування Собору Пресвятої Богородиці наступного дня після Різдва Христового можна знайти в 79 правилі VI Вселенського Собору, що відбувся в 680-681 роках.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…