Питання: Чому в Католицькій Церкві не допускаються до Причастя розлучені люди, які вступили в повторний шлюб?
Відповідь: Практика Католицької Церкви, заснована на Святому Письмі, така: до євхаристійного Причастя не допускаються розлучені, які вступили в новий шлюб. Не Церква позбавляє Причастя цих віруючих, а вони самі. Вони не можуть приступати до Причастя, оскільки їхній статус і життєва ситуація об’єктивно суперечать тій єдності любові між Христом і Церквою, яку означає і актуалізує Євхаристія (читаємо про це у «Familiaris consortio», 84 параграф).
Коли хтось із розлучених з’єднує своє життя з іншою людиною, залишаючись пов’язаним у церковному Таїнстві Шлюбу зі своїм шлюбним пapтнером, — він об’єктивно суперечить цьому смислу Євхаристії. Крім того, причащання розлучених, що вступили в новий шлюб, суперечить учительству Церкви про нерозривність шлюбу. Якщо ж розлучені полишають нового пapтнера або живуть із ним як брат і сестра, то вони можуть бути допущені до Таїнств.
Щоб розлучені люди, які вступили в другий шлюб, змогли отримати відпущення грiхів у Таїнстві Покаяння (сповіді), яке відкриває шлях до Причастя, вони мають бути готові змінити свою життєву ситуацію, щоб вона не суперечила нерозривності шлюбу. Це означає, що вони повинні покаятися у скоєному — тобто в укладенні нового шлюбу за наявності нерозривного шлюбу з колишнім шлюбним пapтнером. Адже розлучення, про яке ми говоримо, може існувати тільки на цивільному рівні; таким чином, перед Богом і Церквою людина в будь-якому разі залишається пов’язана шлюбними узами, навіть якщо розлучилася в РАЦСі.
Щоб отримати відпущення грiхів і можливість приймати Причастя, розлучені, які вступили в новий шлюб, повинні покаятися в порушенні подружньої вірності й розлучитися з тим, хто не є їхнім чоловіком/дружиною перед Богом. Якщо через серйозні обставини це неможливо — наприклад, з огляду на виховання спільних дітей, — то ті, що живуть у позашлюбному зв’язку, можуть жити разом, але в повному yтриманні від співжиття, про що і йдеться в апостольському повчанні «Familiaris consortio».
За допомогою благодаті, на яку повинен сподіватися кожен віруючий, і за допомогою своїх особистих зусиль відносини між тими, що живуть у позашлюбному зв’язку, мають перетворитись у відносини дружби, взаємної поваги і взаємної допомоги. Таким чином, розлучені, після укладення нового цивільного шлюбу, які щиро розкаялися і розлучилися або живуть як брат і сестра, можуть отримати відпущення грiхів і причащатися.
Але при такому рішенні слід уникати спoкyси для інших віруючих. Адже іншим невідомо, що пара прийняла рішення припинити нeзаконне співжиття. Тому настоятель парафії може причащати їх приватним чином, або ж вони будуть причащатися не в своїй парафії, а в іншій, там, де їх не знають.
У ПФУ терміново попередили - бажаєте отримати пенсію, оформлюйте довіреність У ПФУ терміново попередили -…
Українці, які мають авто, одержали важливі попередження. Значних змін у страхуванні автотранспортних засобів буде реалізовано…
За якими правилами призначатимуть нові пенсійні виплати За якими правилами призначатимуть нові пенсійні виплати В…
Серед причин — зарплата, великий обсяг паперової роботи та токсичні колективи. Освітня омбудсменка Надія Лещик…
Українцям показали, як тепер різняться ціни на страховку для власників авто різного віку На цену…
Репетиторство може бути ефективним, адже забезпечує прогрес, який у середньому дорівнює пʼяти додатковим місяцям навчання.…