Верховна Рада вже ухвалила! З’явився новий закон, який стосується боржників банків, дізнайтеся подробиці
Уже від 1 квітня цього року в Україні має запрацювати централізований кредитний реєстр Нацбанку, куди вноситимуть дані про клієнтів банків, які мають борги понад 100 мінімальних зарплат (372,3 тис. грн) перед однією фінустановою, передає Корупція.Інфо
Відповідний закон ухвалила Верховна Рада 226 голосами. Документ також передбачає вдосконалення процесів управління кредитними реєстрами банків.
Ухвалення цього закону було однією з умов співпраці України з Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом.
Від 1 квітня 2018 року банки (Фонд гарантування вкладів фізосіб – від 1 липня 2018-го) будуть зобов’язані надавати інформацію до кредитного реєстру НБУ. Згодом на них також покладуть обов’язок повідомляти клієнту про таке передання, який, своєю чергою, отримає право доступу до інформації про себе в кредитному реєстрі та право вимагати внесення змін до неї в разі незгоди з її змістом.
Щодо Нацбанку, то залежно від обсягу заборгованості позичальника перед банком він повинен буде безкоштовно надавати банкам інформацію з кредитного реєстру. Передбачається, що банки повинні будуть враховувати цю інформацію під час оцінки клієнта від 2019 року.
“Суть законопроекту полягає в тому, що для того, щоб банківський ринок, кредитний ринок був доступніший, прозоріший, банківську таємницю Нацбанк із кредитного реєстру, який наразі створюється, матиме право передавати іншому банку.
Для того, щоб не ламати бізнес кредитних бюро (за кредитами із заборгованістю), до 100 мінімальних заробітних плат обмежили передання інформації у вигляді комерційної таємниці від одного банку іншому”, – зазначив депутат фракції “Блок Петра Порошенка”, заступник голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.
Станом на вересень 2017 року, за даними НБУ, до проблемних кредитів корпоративного сектора належать 174 млрд грн кредитів “ПриватБанку”, 3,8 млрд грн – кредитів пов’язаних із банками осіб, 254,8 млрд грн – кредитів іншим юридичним особам (з них 82% – кредити, видані 20 групам компаній).
Шукайте деталі в групі Facebook