Законодавство не зобов’язує українців змінювати старі паспорти на ID-карти в обов’язковому порядку, але скористатися такою можливістю все ж варто.
Названо три причини:
– по-перше, з 1 січня 2016 року ДМС здійснює оформлення паспорта за допомогою Єдиного демографічного реєстру, створення і функціонування якого передбачено Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”. У ст. 21 даного документа зазначено, що “паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій”, інші варіанти законом не передбачені.
– по-друге, керівники профільних міністерств не раз згадували, що повний перехід на ID-карти повинен відбутися до 2020 року.
– по-третє, більшість державних послуг планують перевести в онлайн-режим, і можливість обов’язкової заміни паспортів не здається такою далекою.
Ціна запитання
На даному етапі ID-карти видають безкоштовно особам, які досягли 14 років, іншим доведеться заплатити близько 10% від мінімалки. Загальна вартість адміністративного збору за станом на 2018 рік становить 279 грн. Якщо ви хочете отримати ID-карту за прискореною процедурою (протягом 10 днів), то доведеться заплатити 366 грн.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…