1 березня у Верховній Раді було зареєстровано, а 2-го числа направлено на розгляд до комітету законопроект №8085 “Про особливості ведення гастрольно-концертної діяльності особами, які беруть участь у видовищних заходах на території держави-агресора і на тимчасово окупованій території України”.
Відповідний документ опубліковано на сайті Верховної Ради України.
Так, відповідно до пояснювальної записки пропонується:
створити реєстр осіб, які гастролюють на території країни-агресора або на тимчасово окупованих територіях України;
зобов’язати українських артистів повідомляти Службу безпеки України про гастролі на території держави-агресора;
заборонити артистам виступати на тимчасово окупованих територіях;
увести адміністративні штрафи за порушення цих вимог у розмірі від 50 до 200 мінімальних зарплат;
телерадіокомпанії повинні будуть обов’язково вказувати про гастролі артистів на території країни-агресора або на тимчасово окупованій території України під час висвітлення їх діяльності або реалізації товарів і послуг, створених за їхньою участю;
організатори заходів, у яких братимуть участь артисти з реєстру, повинні будуть платити гастрольний збір;
визначити підстави для внесення іноземців до списку осіб, що загрожують нацбезпеці України.
“Ухвалення законопроекту дозволить створити додатковий ефективний правовий механізм протидії інформаційній і гуманітарній агресії Російської Федерації проти України, знизить мотивацію публічних осіб проводити гастрольно-концертну діяльність на території Росії або на окупованій території України”, — підкреслюється у законопроекті.
За словами українського віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка, ідея документу виникла через гастролі низки українських виконавців у Росії та на тимчасово окупованих територіях.
Як зауважив посадовець, інформація про виступи артиста на території країни-агресора повинна в текстовій формі супроводжувати кліп або відео виступу на телебаченні, а на радіо диктори повинні будуть повідомляти про це аудиторію перед початком пісні.
“Гастрольний збір з організаторів, передбачений законопроектом, становитиме 20% від виторгу за концерт незалежно від того, брав у ньому участь один артист чи кілька. Ця виручка йде на спеціальні рахунки Міноборони, і ми з діяльності таких виконавців будемо додатково підтримувати наші Збройні сили”, – додав Кириленко і припустив, що законопроект ухвалять до середини липня 2018 року.
Незаконна вирубка дерев – це не просто порушення закону, а загроза екології, біорізноманіттю та клімату.…
У грудні Тернопільсько-Зборівську архиєпархію Української греко-католицької церкви очолив митрополит Теодор Мартинюк. В інтерв’ю Суспільному він…
Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 24 грудня, мають наступні показники: курс…
Хто з українців може отримати гуманітарну допомогу Українці можуть отримати гуманітарну допомогу у мережі відомих…
Представник 17 Полтавської бригади Сергій Лунич заявив, що проєкт закону про зниження призовного віку з…
В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації працівників набуває критичного значення. Законодавство визначає чіткі…