Церковний діяч або успішний бізнесмен. Редакція Корупція.Інфо розбиралася в житті і діяльності патріарха Московського і всієї Русі Володимира Гундяєва.
Майбутній Патріарх Московський Володимир Гундяєв народився в 1946 році в Ленінграді. Про родину відомо небагато, його мати була вчителем, а батько – священиком. Дід теж займався церковною діяльністю, за що кілька разів відправлявся у заслання. Старший брат був настоятелем в одному з соборів Петербурга, а молодша сестра була директором православної гімназії.
Хлопчик закінчив 8 класів школи, після чого вступив до духовної семінарії, а потім академії. Уже в 1969 році Володимира стрижуть в ченці і дають хлопцю нове ім’я – Кирило. У 1971 році він домагається сану архімандрита. Чоловік виявився чи не найбільш успішним церковним діячем, пройшовши за 20 років шлях від архімандрита до митрополита. Патріархом Московським і всієї Русі він стає в 2009 році, набравши 75% голосів.
Але діяльність слуги Божого стала причиною багатьох скандалів. Брудний слід тягнеться за ним ще з 90-х, коли була опублікована стаття про інтереси митрополита в алкогольній та тютюновій продукції. Журналіст Московського комсомольця Бичков провів власне розслідування і звинуватив Кирила в використанні податкових пільг на імпорт такої продукції. Виявилося, що РПЦ, і компанії близькі до неї були звільнені від сплати митних зборів. За словами Бичкова через церковні склади пройшло тільки сигарет більш ніж на 50 мільйонів доларів.
Відділ зовнішніх церковних зв’язків виявився і засновником банку «Пересвет» та інших структур. Пов’язували Кирила і з нафтовим бізнесом, який також звільнили від мита.
У 2004 році в світ вийшла монографія Миколи Мітрохіна, в якій науковий співробітник Центру досліджень тіньової економіки підрахував активи митрополита Кирила. Виявилося, що у раба Божого накопичилося активів на суму понад 1,5 мільярда доларів. Журналісти виконали аналогічну процедуру через два роки і результат шокував. Кирило мав активами вже 4 мільярди доларів.
Популярне видання Нью-Йорк Таймс опублікувало своє розслідування, в якому виявило, що Кирило купив собі пентхаус в Москві з видом на храм Христа Спасителя. Дані про цю покупку зберігаються в кадастровому реєстрі.
Любить Патріарх і дорогі аксесуари. Неодноразово виникали скандали, коли на руці у Кирила помічали годинник від відомих брендів. Так, наприклад, годинник Breguet, який часто миготів на церковному діячеві коштує понад 30 тисяч євро.
Не можна забувати і палаци патріарха. Колись він жив у палаці в Передєлкіно, побудованому спеціально для Кирила. Заради зведення будівлі навіть довелося знести кілька будинків. Але патріарх відмовився там жити, наказавши обробити палац в Даниловому монастирі.
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…