У день прийняття бюджету на 2018 рік народні обранці проголосували за постанову, якою збільшили власні оклади. Підвищення відбулося в грудні “заднім числом” – з 1 жовтня.
Тобто виплачені зарплати за жовтень і листопад перерахували заново, з урахуванням підвищеного окладу. Суми набігли настільки вражаючі, що на них неодмінно відреагували навіть самі народні обранці.
“Із зарплатою вчителя депутатські гонорари не порівняти”
Розмір депутатської зарплати здивував депутата Євгена Мураєва. На своїй сторінці в Facebook народний обранець написав, що днями отримав депутатську зарплату за чотири місяці, і її сума виявилася величезною.
“Виявляється, я багато пропустив. За вказаний період (4 місяці. – Прим. Ред.) Оплата того, чим займаються парламентарії (це навряд чи можна вважати працею), зросла до показників важких часів кривавого тирана Януковича. Але то була погана, злочинна влада. А ця гідна. Тому своєчасно індексує свої доходи, і отримувати майже три тисячі доларів в касі ніхто не соромиться. із зарплатою вчителя, водія або просто з середньою зарплатою по країні ніхто депутатські гонорари теж не порівнює. чомусь. до речі, видають все свіжими, тільки що друкованими купюрами, з послідовними номерами. “Магія зростання економіки” або “Я покажу вам, як треба управляти країною (с)”, – написав депутат у себе на ФБ.
У розмові зі “Страна” Мураєв уточнив, що зазначена сума в перекладі на долари набігла за чотири місяці. Але навіть якщо брати помісячно, все одно гроші виходять більш ніж пристойні – понад тисячу доларів.
Як ріс депутатський добробут
З 2005 до 2014 року депутатська зарплата становила близько 14-15 тисяч гривень. Тоді оклади депутатів були прирівняні до міністерських (понад 7 тисяч гривень). А сама зарплата формувалася з урахуванням різних надбавок: за наукові ступені, знання іноземних мов, стаж роботи, інтенсивність праці, доступ до державної таємниці, головування в комітетах і участь в делегаціях та інші досягнення.
Після Майдану заробітки народних обранців були спочатку обмежені сумою трохи більше 6 тисяч грн. Це, до речі, викликало обурення деяких нардепів – мовляв, як на таку суму можна прожити, не беручи хабарів.
Але незабаром життя взяло своє, і зарплати депутатів знову почали зростати, до кінця минулого року дотягнувшись до приблизно 16-18 тисяч на місяць (оклад плюс надбавка).
Але справжній ривок вони зробили після прийняття бюджету-2018, в якому депутати заклали собі оклади в 17 тисяч (10 прожиткових мінімумів). З 1 грудня 2018 року ця сума ще підросте – тоді прожитковий мінімум буде підвищено до 1853 грн, відповідно “мінімалка” звичайного депутата виросте до 18 530 гривень.
Оклад спікера був збільшений до 12 прожиткових мінімумів – на сьогодні це 20,4 тисячі гривень.
Повторимося, мова йде про “голий” окладі. Завдяки численним надбавок офіційний депутатський дохід в місяць став в 1,5-2 рази вище. Разом зараз рядовий депутат, член комітету заробляє близько 30 тисяч гривень.
“Зараз краще, ніж було”, – лаконічно відповів на запитання “Страни” народний депутат Мустафа Найєм ( “Блок Петра Порошенко”, БПП).
Він був одним з тих, хто піднімав питання про перегляд зарплат відразу після обрання в Раду в 2014-му.
30 тисяч на кишеню
Плюс відбувся перерахунок за останні місяці минулого року (оклади підняли заднім числом з 1 жовтня).
“І тоді кожному привалило на картку купу бабла”, – розповідає народний депутат Сергій Каплін (БПП).
“Мені спадає на місяць чотири або п’ять нарахувань: компенсація за проїзд по Україні, кошти на проживання, депутатські витрати і зарплата. Сама зарплата тепер становить близько 30 тисяч, раніше було 16 тисяч”, – говорить народний обранець. За його словами, з огляду на те, що його колеги в грудні підтримали підвищення депутатських зарплат заднім числом, було додатково нараховано ще близько 30 тисяч гривень за жовтень і листопад.
Саме перерахунок зарплат, за словами Капліна, і став причиною для подиву його колеги Євгена Мураєва: “Дійсно, якщо скласти всі перерахунки і підвищену зарплату за чотири місяці, то сума виходить значна”.
Оскільки надбавки у кожного свої, депутатська зарплата може варіюватися. Наприклад, кандидати та доктори наук отримують більше на 1,5-2 тисячі гривень, за кожну іноземну мову (а багато депутатів у відділі кадрів вказують, що знають її “зі словником”) додаючи до окладу 200 гривень. Стільки ж коштує і “доступ до держтаємниці”.
Денис Рафальський, Галина Студеннікова
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…