Уявіть собі, але те, що нам здається звичними і повсякденними речами, якими ми постійно користуємося в побуті, в деяких країнах може знаходитися під забороною або з істотними обмеженнями.
1. Дитячі ходунки
Дитячі ходунки заборонені в Канаді з 2004 року, тобто немовлята можуть тільки повзати, поки не навчаться ходити самостійно. Якщо вас зловлять з дитиною в ходунках (або ви їх продаєте), вас запросто можуть оштрафувати.
2. Занадто багато кетчупу, майонезу та оцту
У Франції ці три приправи обмежені в державних школах. Це правило введено для того, щоб поліпшити якість харчування учнів. У ньому говориться, що «всi соуси (майонез, кетчуп і оцтова заправка) не повинні перебувати у вільному доступі, а подаватися відповідно до страви».
3. День Святого Валентина
Громадянам Пакистану, Індонезії і Саудівській Аравії заборонено відзначати це свято. Причому Пакистан ввів заборону в 2017 році, оскільки це не мусульманська традиція, а саме свято робить акцент на кохання, яке не спрямоване до Бога.
4. Ожиріння
Для японців у віці від 40 до 74 років існує закон, який зобов’язує компанію, в якій вони працюють, вимірювати їх талію. Якщо талія більше, ніж встановлені урядом межі, співробітникам видається «дієтичне керівництво», а компанія може бути оштрафована.
5. Довге волосся і хвіст
В Ірані чоловіки не мають права носити довге волосся і, тим більше, збирати їх у хвіст.
6. Реінкapнація
Буддійські монахи в Тибеті можуть бути реінкapнували тільки з дозволу китайського уряду. Закон був прийнятий в 2007 році, і, погодьтеся, його досить складно виконати. Китайці вважають, що єдина причина введення закону – це спроба підірвати занадто високий авторитет Далай-лами серед населення.
7. Жуйки
У Сінгапур не можна імпортувати жувальну гумку. Виняток робиться для жуйок, які необхідні за медичними показаннями. Поставтеся до цього максимально серйозно: вас можуть оштрафувати і навіть посадити до в’язниці.
8. Золота рибка
Ви можете завести золоту рибку в Римі, але ось помістити її в круглому акваріумі-чаші вже не можна. Це вважається жорстоким ставленням до тварини, так як чаша обмежує приплив кисню і може привести до сліпоти. Підпункт закону також забороняє людям віддавати золоту рибку або будь-яку іншу тварину в якості призу.
9. Вигул собак
І це не єдине римське правило щодо тварин. Вигул вашої собаки є обов’язковою вимогою місцевого законодавства. Якщо ви цього не робите, чекайте штрафу.
10. Порожній бак
У Німеччині не можна зупиняти машину на автобані, тому спорожнілий бак – це величезний ризик. Ходити пішки по автобану теж не можна, інакше, як ви самі розумієте, вас оштрафують за створення небезпечної ситуації для інших водіїв.
11. Шоколадні яйця
У США яйця Kinder Surprise заборонені. У шоколадному яйці всередині захована маленька іграшка, і ось вона і вважається небезпечною для дітей. Люди, які намагалися завезти Кіндера з Канади, були затримані разом з яйцями як на сухопутному кордоні, так і в аеропортах.
12. Високі підбори
З 2009 року людям в Греції заборонено носити підбори при відвідуванні історичних місць. Шпильки надають занадто сильний тиск на поверхню і можуть пошкодити архітектурні об’єкти.
13. Пенні
У Канаді не дозволено використовувати більше 25 пенні за одну транзакцію. Закон про поетапне вилучення монети з обігу вступив в силу в 2013 році.
14. Спів під фанеру
У 2005 президент Туркменістану заборонив пісні під фанеру, щоб зберігати, підтримувати і розвивати «справжню культуру». Під заборону потрапили також опера і балет, оскільки президент заявив, що вони чужі громадянам його країни.
15. Меми
В Австралії незаконно створювати і поширювати меми. Про це свідчить розділ 132A частини 2 «Закону про авторське право»: навмисне копіювання та розповсюдження об’єкта авторських прав завдає його власнику збитків, а значить строго заборонено.
16. Сині джинси
У Північній Кореї громадянам не дозволяється носити сині джинси. Чорні джинси поки носити все ще можна. Виявляється, синій колір асоціюється зі Сполученими Штатами, а ось цього керівники країни дозволити північнокорейцям ніяк не можуть.
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…