Categories: Здоров'я

Набрякають ноги? Про що це говорить

Набряки на ногах можуть бути проявом норми, звичайного стану людини, а можуть свідчити про розвиток різних серйозних хвороб, попереджають медики. То за яких обставин слід звернутись до лікаря, а коли не варто перейматись таким симптомом, пише Добрий Лікар.

— Спершу проведіть тест на визначення, чи набрякли у вас ноги. Для цього натисніть на кістку середньої частини гомілки. Якщо утворилась ямка, отже, це набряк, — пояснює Петро Бiдзiля, асистент кафедри внутрiшнiх хвoроб Запорiзького державного мeдичного унiверситету.

Часто такий симптом буває в результаті реакції організму людини на тривалу відсутність руху. Справа в тому, що коли ми сидимо, клапани вен не залучаються до роботи, адже їх не стимулюють м”язи. Відтак певною мірою порушується крoвоток, з нижніх кінцівок крoв не перекачується, от вам і причина появи набряків,

Через це нижні кінцівки нерідко набрякають навіть у школярів під час уроків. Аби цього не було, вчителі мають регулярно піднімати дітей з-за парт задля виконання кількох рухів. Вдаватись до таких дій слід і на робочому місці, якщо довго доводиться сидіти за столом. У такий спосіб відновлюватиметься циркуляція крoві.

Іншими словами, набрякання ніг на фоні тривалого сидіння часто є явищем норми.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

— А коли набрякання є тривожним симптомом?

— Якщо набряки є навіть після сидіння впродовж години, скажімо, в транспорті. Якщо ви час від часу встаєте, але притім регулярно набрякають стопи й гомілки. Тоді варто пройти обстеження, така тенденція може свідчити про розвиток так званої епізодичної венозної недостатності.

Крім того набряки ніг нерідко супроводжують проблеми з серцем чи нирками. У першому випадку зайва рідина виводиться в кінцівки, бо серце не справляється з навантаженням з боку надмірної кількості випитої рідини. А в другому, набряки на ногах є через порушення виведення з організму сечі, от рідина й накопичується в нижній частині тшла.

— Якими є профілактичні заходи?

— Якщо ваш режим дня з тривалим перебуванням у статичній позі, час від часу слід виходити з-за столу, аби пройтись. А загалом, за день людина має проходити бодай два кілометри, для контролю за дотриманням норми можна придбати крокомір або активувати відповідну програму на телефоні.

Якщо треба довго їхати в транспорті, раджу час від часу виконувати рухи в гомілковостопному суглобi. А після робочого дня започаткуйте традицію кілька хвилин полежати, закинувши ноги на стіну. Завдяки таким діям покращуватиметься кровоток.

annashchesna

Recent Posts

“Мобілізувати” можуть не лише машини: що ще дозволено забирати ТЦК та військовим

В українців можуть забрати не лише авто на потреби ЗСУ, а й житло В Україні…

5 години ago

Долар здувся, а євро пре далі: банки та обмінки змінили курс валют

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 3 травня, мають наступні показники: курс…

6 години ago

Мобілізація в Україні: Генштаб розповів, кому з чоловіків треба прийти до ТЦК

Всі чоловіки віком від 16 до 60 років повинні прийти до Територіальних центрів комплектування та…

9 години ago

Війна закінчиться у 2024 році: путін уже готується злити свою армію – спливли подробиці

Експерт розповів, що задумав російський диктатор і коли закінчиться повномасштабна війна Політолог Андрій Піонтковський в…

11 години ago

Помер через 2 дні після візиту до ТЦК: що відомо про розслідування гучної справи

Наразі поліція відкрила кримінальне провадження, а омбудсман узяв справу на особистий контроль. Поліція Хмельницької області…

13 години ago

Ухилянтів аж трясе: мобілізацією все не обмежиться

Що чекає на українців, які порушать закон До набрання чинності закону про мобілізацію залишилося не…

13 години ago