Програма пільгового кредитування для молоді дозволяє купити житло з мінімальною процентною ставкою. Як отримати кредит і в чому його особливості? Вивчаємо подробиці.
Навіть з урахуванням зниження цін на житлову нерухомість в Україні її вартість залишається занадто високою. Більшість сімей не можуть дозволити собі покупку квартири з повною оплатою, особливо це стосується молоді. Саме для таких людей в Україні діє програма “Пільгове молодіжне кредитування”. Умови й особливості програми детально проаналізувала Ірина Романова – незалежний експерт з нерухомості, яка веде популярний блог про новобудови Києва та Київської області. То що ж являє собою пільговий кредит? За правилами програми, отримати пільговий кредит можна максимум на 30 років. Перший внесок за придбану нерухомість становить 6% від її вартості: половина вноситься при оформленні документів, решта – після отримання прав на житло. Річна ставка по кредиту, незалежно від наявності дітей в родині, дорівнює 3%. Не виплачують відсотки військовослужбовці й ті, хто був мобілізований (на час служби). З народженням дитини відсотки за користування кредитом більше не нараховуються. Поява другої дитини в сім’ї дозволяє списати 25% вартості квартири, а з народженням третьої списується ще 25%.
Розрахунок суми кредиту на пільгових умовах залежить від площі майбутньої нерухомості. На одну людину – 21 кв. м + 20 кв. м на сім’ю. Загальну площу множать на середню вартість квадратного метра в регіоні й отримують остаточну суму кредиту. Якщо квартира коштує дорожче, різницю в ціні позичальник оплачує своїми силами.
Головна вимога для участі в програмі кредитування для молодих людей на пільгових умовах – це бути молодше 35 років. Наявність сім’ї або дітей – умова не обов’язкова, а от платоспроможність позичальника ретельно перевіряється.
Для розрахунку є формула, в якій береться до уваги загальний дохід сім’ї та щомісячна сума виплат по кредиту. Після виплати обов’язкового платежу на руках у потенційного позичальника повинна залишатися сума, яка перевищує прожитковий мінімум на всю сім’ю. Ще один важливий момент – необхідність поліпшення житлових умов, для підтвердження чого потрібно перебувати на квартирному обліку.
Черговість кандидатів на отримання пільгового кредиту встановлюється на основі рейтингу. У спеціальній інструкції розписано, скільки балів і за що можна отримати. Наприклад, першочергове право на житло – плюс 10 балів, наближення до віку 35 років – плюс 9 балів, народження дитини – плюс 1 бал, очікування більше ніж 10 років – плюс 7 балів, вчене звання – плюс 8 балів. Усі вони підсумовуються і виводять кандидата на певне місце в рейтингу.
Експерти відзначають, що програма пільгового кредитування – дійсно хороший шанс для молодих людей придбати квартиру. Однак сьогодні фінансування програми ведеться на недостатньому рівні, тобто шанси отримати пільговий кредит зовсім невеликі.
За повідомленням синоптика Діденко в Україні завтра, 23 листопада, дуже волого. Дощ, мокрий сніг та…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…