Готуйте гроші: Українців заставлять платити абонплату за комунальні послуги

Україна для отримання чергового кредитного траншу від МВФ повинна виконати цілий ряд вимог, серед яких введення абонентських плат на опалення і газ.

Оновлену версію меморандуму з МВФ президент, глава НБУ і міністр фінансів підписали ще в минулому році. Одні з невиконаних умов: введення абонплати на газ і опалення.

Абонентську плату на газ за фактом ввели ще в минулому році, але після критики з боку президента і уряду, Національна комісія прийняла рішення “заморозити” абонплату. При цьому питання введення абонплати вже вирішене, заявили у комісії. В прийнято законі про ринок газу є відповідне положення, тому рано чи пізно абонплату в Україні доведеться прийняти. В діючому тарифі на газ відразу включені витрати на транспортування і розподіл (в кінцевій ціні на газ це всього лише 13%).

У діючій методиці за транспортування і розподіл газу українці платять в прив’язці від обсягу споживання. Для прикладу, згідно з підрахунками НКРЕКУ, в кожному кубі закладені 87,9 коп. на транспортування і розподіл. Якщо витратити 10 кубів, то 8,7 грн з оплаченої суми піде на оплату транспортування і розподіл. Якщо ж не користуватися газом, то і платити не доведеться. У МВФ вважають, що українці повинні платити за саму можливість користуватися блакитним паливом.

У меморандумі з МВФ Україна пообіцяла змінити методику і прив’язати транспортування і розподіл до потужності лічильника. Чим більше газу він здатний пропустити, тим більше доведеться платити. При чому т.зв. абонентську плату нараховуватимуть, навіть якщо зовсім не користуватися блакитним паливом. Розмір абонплати може становити близько 80-100 грн на місяць (залежно від регіону і лічильника). За таким же принципом планують ввести і абонплату на опалення. При чому абонентська частина на опалення буде нараховуватися круглий рік.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
tanya

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

10 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

11 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

12 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

12 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

13 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

14 години ago