facebook

Кожний четвертий українець…: Супрун попередила громадян про загрозу

У 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя, передає Корупція.Інфо

Майже третина усіх смертей у світі стається внаслідок серцево-судинних захворювань. Чверть дорослих українців перебувають під потенційною загрозою серцевого нападу.

Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Очільниця МОЗ зазначила, що у 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя. Вона дала поради, як якнайдовше зберегти своє серце.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Порада 1. Не куріть.

На здоров’я серця негативно впливає як активне, так і пасивне куріння. Навіть одна сигарета є надзвичайно шкідливою.

Порада 2. Більше рухайтеся, ходіть пішки та сходами.

Регулярна фізична активність (принаймні дві з половиною години на тиждень) допоможе зменшити ризик серцево-судинних захворювань. Віддавайте перевагу пішим прогулянкам над поїздкою в транспорті та відкривайте сезон ранкових пробіжок.

Порада 3. Харчуйтесь правильно та контролюйте свою вагу.

Надмірна вага є однією з причин серцево-судинних хвороб. Супрун радить їсти більше овочів та фруктів, цільнозернового хлібу, каш та риби. Натомість менше споживати солі та цукру, жирного і смаженого. Такод потрібно слідкувати за вмістом та калорійністю продуктів, які ви купуєте в магазині.

Порада 4. Відмовтеся або принаймні обмежте вживання алкоголю.

Безпечної дози алкоголю не існує, а зловживання ним є одним із найпоширеніших факторів ризику хвороб серця.

Порада 5. Час від часу вимірюйте свій артеріальний тиск.

Нормою для дорослих вважаються показники 120/80 мм.рт.ст.

Уляна Супрун зазначає, що гіпертонія може впродовж тривалого часу протікати безсимптомно. Щоб уникнути ускладнень, лікування краще розпочати раніше. Якщо ваш тиск перевищує показники 140/90 – обов’язково потрібно звертатися до лікаря.

Як серце перекачує кров – Цікава наука

Серце – це дуже старанний та потужний орган, який, на відміну від вас, ніколи не відпочиває, навіть у вихідні 🙂 Якщо дбати про нього привильно, серце може забезпечити довше та здоровіше життя. На жаль, майже третина усіх смертей у світі відбувається внаслідок серцево-судинних захворювань. А в Україні – чверть дорослих знаходиться під потенційною загрозою серцевого нападу. Водночас, у 80% випадків серцево-судинним захворюванням можна запобігти, змінивши спосіб життя.Поставте своє здоров'я у пріоритет – виконуйте ці прості поради та ваше серце віддячить вам довгою і старанною роботою: – Не куріть На здоров’я серця негативно впливає як активне, так і пасивне куріння. Навіть 1 сигарета є надзвичайно шкідливою. – Більше рухайтеся, ходіть пішки та сходами Регулярна фізична активність (принаймні дві з половиною години на тиждень) допоможе зменшити ризик серцево-судинних захворювань. Віддавайте перевагу пішим прогулянкам над поїздкою в транспорті та відкривайте сезон ранкових пробіжок. – Харчуйтесь правильно та контролюйте свою вагу Надмірна вага є однією з причин серцево-судинних хвороб.Візьміть собі за правило їсти більше овочів та фруктів, цільнозернового хлібу, каш та риби. Натомість менше – солі та цукру, жирного і смаженого. Слідкуйте за вмістом та калорійністю продуктів, які ви купуєте в магазині. – Відмовтеся або принаймні обмежте вживання алкоголю Безпечної дози алкоголю не існує, а зловживання ним є одним із найпоширеніших факторів ризику хвороб серця. – Час від часу вимірюйте свій артеріальний тиск Нормою для дорослих вважаються показники 120/80 мм.рт.ст.Гіпертонія може впродовж тривалого часу протікати безсимптомно. Щоб уникнути ускладнень, лікування краще розпочати раніше. Якщо ваш тиск перевищує показники 140/90 – обов'язково звертайтеся до лікаря. – У разі потреби спілкуйтеся зі своїм сімейним лікарем і користуйтеся урядовою програмою “Доступні ліки” (інструкція – http://moz.gov.ua/dostupni-liki) – Дізнавайтеся більше про роботу свого серця і ви почнете краще розуміти свій організм. Наприклад, подивіться відео Цікава наука про роботу та призначення серця.

Gepostet von Уляна Супрун am Freitag, 6. April 2018

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...