В Україні немає коштів, щоб підняти своїм жителям мінімальну зарплату до 4200 гривень. За даними Мінфіну, в першому кварталі бюджет України недоотримав 6,1 млрд грн доходів.
У законі про держбюджет на 2018 року закладена можливість підвищення мінімалки на 13% (до 4200 грн). Але до бюджету надійшло лише 193,6 млрд гривень, тобто 96,9% від затвердженого показника на I квартал 2018 року.
Міністерство соціальної політики поки що не коментує цю тему. У відомстві заявили, що ще не завершили моніторинг виконання держбюджету. Але в неофіційних бесідах визнають, що не можна виключати підвищення з травня або червня.
Крім того, профільний міністр Андрій Рева ще в грудні 2018 роки перед прийняттям бюджету заявляв, що підвищення мінімальної зарплати можливо.
Правда, тоді мова йшла про 4100 грн. Проте врешті-решт зарплату підвищили лише на 100 гривень. Суми 4100 і в 4200 гривень виявилися нереальними.
За даними Світового банку, Україна дійсно не потягне підвищення. У його квітневому аналізі сказано, що країні буде важко виконати заплановані показники дефіциту держбюджету в 2018-2019 роках.
У бюджеті поточного року закладено вища зарплата в держсекторі і витрати на первинну медико-санітарну допомогу. Це збільшить частку витрат бюджету на оплату праці з 17,2% до 18,7% ВВП. І в цьому випадку досягти показників фіскального дефіциту на рівні 2,5% ВВП в 2018 році і 2,7% ВВП в 2019 році буде важко.
Представники Світового банку виступили за те, щоб підвищення зарплат вчителям, лікарям та держслужбовцям супроводжувалося оптимізацією шкіл, лікарень і різного роду служб в залежності від фінансових можливостей держави. Тобто – звичайним скороченням.
Втім, в найближчі дні Рада НБУ схвалить перерахування Кабміну 44 млрд грн прибутку Нацбанку за 2017 рік. Тому примарна надія на зростання мінімалки може з’явитися в третьому кварталі.
Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…
Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…
Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…
Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…
Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…
На початку грудня, після поїздки до шелтера «Місто добра», я сказав прямо: жодних відписок і…