Порядок прийому дітей до шкіл передбачатиме лотерею. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич. Шляхом жеребкування будуть розігруватися вільні місця в престижних школах. Після того як школа прийме всіх першокласників, які живуть по сусідству, що залишилися вільні місця будуть заповнювати шляхом жеребкування.
На її думку, така процедура буде в першу чергу стосуватися престижних шкіл.
Жеребкуванням буде вирішуватися, хто потрапить на вільні місця. Які можуть бути критерії? Я назву базові. По-перше, жеребкування повинне відбуватися в присутності батьків. По-друге, ящик або лотерейний барабан повинен бути прозорим. Я думаю, це не буде проблема, у нас і вибори проводяться з прозорими скриньками. Головне питання – щоб кожен папірець була однаковою без позначок і щоб витягував папірці людина, що представляє батьків, – розповіла Гриневич.
Крім того, на думку міністра освіти, процес жеребкування повинен транслюватися в інтернеті. Гриневич також заявила, що не вважає територіальний принцип прийому до перших класів проявом кріпосного права.
Ми опрацьовуємо з Мін’юстом дуже велика кількість документів, щоб це не обов’язково була реєстрація в паспорті. У нас багато переселенців, військовослужбовців, а також тих людей, які поїхали заробляти гроші до великого міста і тут живуть, орендуючи квартиру. І там є близько десятка можливих документів, але ви повинні надати лише один – і це необов’язково штамп в паспорті, – зазначила Гриневич.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…