Один з професорів найпрестижнішої української Києво-Могилянської академії виявився не проти поділитися своїми думками з «ватним» російським виданням.
В останньому номері журналу «Росія в глобальній політиці», який нібито присвячений питанням зовнішньої політики Росії і проблемам глобалізації, з’явилася стаття Георгія Касьянова. Матеріал отримав назву «На курсах, що розходяться. Історичні лабіринти України і Росії ».
І автором цього «екскурсу» став ніхто інший, як завкафедри Києво-Могилянської академії Георгій Касьянов.
«Доктор історичних наук, завідувач відділом новітньої історії та політики Інституту історії України Національної Академії наук України, професор кафедри історії Києво-Могилянської академії», – йдеться про нього, як про автора матеріалу.
«Про Україну поки трохи призабули, але даремно. Ще нагадає про себе в контексті нового протистояння. А у нас в поточному номері – текст Георгія Касьянова про те, як розходяться історичні самоідентифікації Росії і України», – таку анотацію отримала стаття.
Резюме самого матеріалу говорить: «Навіть при «зміні влади» в Києві навряд чи можна буде говорити про радикальну зміну курсу історичної політики. Хіба що очікувати менш інтенсивного розширення націоналістичного наративу історії та пам’яті і більш зваженого «переосмислення» радянського досвіду. Діалог про минуле з Росією буде можливий тільки на академічному рівні, і то лише на нейтральних майданчиках».
Цікаво і те, що професор у своїй статті кілька разів пише улюблене «ватниками» «на Україні», замість правильного «в Україні»: «В кінці 1980-х – початку 1990-х рр. на Україні »і т.д.
Питання полягає в тому, навіщо професорові українського вузу знадобилося писати саме для такого антиукраїнського ресурсу, який переповнений статтями про перевагу Росії.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…