Categories: Україна

Радник Порошенка попри заборони регулярно вигулює свій автопарк у заповідній “Феофанії”

Автівки мільярдера Юрія Косюка щодня порушують заборону на проїзд заповідною зоною парку “Феофанія”, щоб зекономити менше 5 хвилин. Елітні машини на великій швидкості їздять повз відвідувачів між палацом Косюка, збудованим впритул до “Феофанії”, і офісом його аграрного холдингу по інший бік парку.

Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової “Парк олігархічного періоду” для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Київський парк “Феофанія” – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Особливий статус парку означає і особливий режим його відвідування: вільно їздити тут можна лише на велосипедах, проїзд та стоянка автомобілів заборонені.

Єдині винятки – весільні кортежі (одноразово і за додаткову плату), техніка Інституту еволюційної екології НАН, у віданні якого перебуває “Феофанія”, та розташованого на території парку Свято-Пантелеймонівського монастиря. З огляду на спеціальний статус парку заборони накладені не просто внутрішніми правилами, а наказом Міністерства екології.

Але тижнями журналісти програми фіксували регулярний проїзд по парку, де традиційно гуляють батьки з маленькими дітьми, автівок, що належать ПАТ “Миронівський хлібопродукт” – центральній компанії Юрія Косюка. Найчастіше тут їздять два чорні Mercedes-“кубіки”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Окрім них – синя Tesla Model S, сріблястий Porsche 911, вишневий Aston Martin, синій Ford Ranger, червоний Range Rover, білосніжна Lamborghini Murcielago. Інколи їздять попарно, в супроводі. Так, наприклад, їздили Tesla і “кубік”. Спочатку в парку, а потім в маєтку Косюка.

У відповіді на запит з питанням: “Хто користується автомобілями?” – прес-служба МХП зазначила, що “це конфіденційна інформація, розголошення якої може призвести до порушення особистої безпеки Косюк Ю.А. та членів його родини”, чим фактично підтвердила, що користувачами є саме Косюк та його родичі.

Чому автівки МХП їздять по парку, як у себе по подвір’ю, здогадатися неважко, адже усі вони їздять по однаковому маршруту. По один бік закритої паркової зони розташований приватний маєток Косюка, а по інший бік парку – розташований офіс МХП. Тож заповідна зона парку – це найкоротший і найшвидший шлях Косюка з дому на роботу. Загалом 2,5 кілометра.

При цьому дістатися від маєтку Косюка до офісу не через парк можливо. Для цього “Феофанію” треба просто об’їхати. Така дорога у Косюка уже навіть збудована: від його маєтку вона спускається до загальної дороги через село Хотів.

Такий маршрут дещо довший – 5,5 кілометрів. Однак навіть з урахуванням неякісної сільської дороги, гальмування на 9 лежачих поліцейських і простою на світлофорі, ця дорога у знімальної групи зайняла тільки 9 хвилин часу. Тобто автівки МХП порушують правила і їздять через паркову зону для того, аби зекономити менше 5 хвилин.

Дорога, прокладена від палацу Косюка крізь “Феофанію”, спочатку йде через лісову частину заповідника, яка має використовуватися для обслуговування парку та для наукових робіт по лісознавству.

В’їзд у паркову зону відгороджений шлагбаумом. За словами адміністрації парку, шлагбаум належить Косюку, а в керівництва парку навіть ключів від нього немає. Прес-служба МХП зазначила, що ні Косюк, ні агрохолдинг до шлагбауму стосунку не мають.

Далі автомобілі олігарха їдуть прямо повз адміністрацію, через ландшафтний парк та знову через лісову зону. Це територія парку, яку вже точно мав би контролювати інститут, однак за словами заступника директора Олександра Демченка, вдіяти з поїздками олігарха через парк адміністрація нічого не може.

Була ситуація, інцидент. Його охорона проїжджала швидко, почали свої робити пікети. А нам не потрібно, щоб тут їздили. З усіх інстанцій пішли перевірки, щоб ви розуміли. Проте це закінчилося нічим, так і дозволили проїзд. Хоча ніхто йому не дозволив проїзд офіційно,
– зазначив Демченко.

На запитання, чи можливо Косюк хоча б платить щось парку за проїзд, як, наприклад, весільні кортежі, Демченко відповів, що не платить нічого.

Попросили у нього, щоб надав спонсорську допомогу, фонтан закінчіть. Походили, проекти поносили, на цьому все. Просили, зробіть хоч якусь допомогу,
– прокометував заступник директора парку.

Прес-служба Косюка в письмовій відповіді програмі заявила прямо протилежне: “Проїзд автотранспортних засобів є платним та здійснюється на підставі підписаного договору між ДУ “Інститут еволюційної екології НАН України” та Косюком Ю.А. Звертаємо вашу увагу, що пан Юрій Косюк виділяє власні кошти на покращення та розвиток інфраструктури парку “Феофанія”.

Однак станом на вихід програми в ефір копій ні договору, ні якихось документів, що посвідчували б оплату проїзду, прес-служба на запит програми так і не надала.

Через парк і ліс автівки можуть доїхати майже до МХП. Майже, тому що парк до офісу агроолігарха не дотягує метрів 400. Тож цю третю частину дороги дотяг сам МХП. Навпроти офісу Косюка у парку був пожежний виїзд. Як розповіли в адміністрації – необлаштований, просто ворота у пусте поле, через яке у разі пожежі могли б заїхати пожежні машини з загальної дороги по вулиці Заболотного. МХП облаштував пожежний виїзд, однак на свій манер.

З нових автоматичних воріт, оснащених камерами, йде свіжа триполосна асфальтна дорога. Вона веде не одразу на Заболотного. Спочатку цей пожежний виїзд служить заїздом Косюку на задній двір його агрохолдінгу, а лише потім звертає на загальну трасу. Хоча за тверезою логікою, для швидшого проїзду пожежників дорогу можна було прокласти з лісу до траси по прямій.

На “Миронівському” не заперечують, що це вони будували дорогу власним коштом, і запевняють, що всі документи на неї оформлені. Разом з тим, оскільки пусте поле є ділянкою комунальної власності, програма звернулася із запитом в КМДА. З Департаменту земельних ресурсів отримали відповідь, що земля через судові тяганини з 2011 року під арештом і жодних клопотань про надання дозволу на розробку проекту відведення землі для будівництва дороги (пожежного виїзду) до департаменту не надходило.

 

annashchesna

Recent Posts

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…

9 години ago

“Несамовитий мороз і лютий снігопад накриють області, в Україну пре шалений вітер і дощ”: де буде холод у -15 градусів

Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…

11 години ago

Як списати борги за комуналку: має знати кожен

Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…

11 години ago

“Бусифікувати” усіх, а хто відкуповується – на передову в першу чергу”: гостра заява військової

Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…

13 години ago

Трьом мільйонам українців з інвалідністю приготуватися: Рада розігнала МСЕК – у МОЗ попередили, що тепер буде

Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…

14 години ago

Студентам відмінили відстрочки: хто потрапляє під мобілізацію

Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…

15 години ago