«Русский мир», збирання російських земель, розділена нація – це все терміни, просто буквально запозичені Кремлем з гітлерівською пропаганди, в одному із своїх інтерв’ю зауважив «Белсат» відомий російський політичний аналітик, письменник і вчений Андрій Піонтковський.
– Сьогодні на порядку денному в Євросоюзі – санкції проти Росії? Чи ефективні вони і чи варто їх продовжувати і підсилювати?
– Про ефективність санкцій недавно говорив Путін. Він взагалі-то розслабився на зустрічі з інвесторами і зробив кілька несподіваних речей, по-перше, зізнався, що наші (російські) військові присутні на окупованих територіях в Україні, а потім він раптом сказав: ось ми всі говорим, що санкції нам не заважають, а навіть допомагають, але насправді вони серйозний негативний вплив на нашу економіку надають.
– Не секрет, що ці санкції фактично взаємні. Хто більше втрачає – Росія або Європейський Союз – від цих санкцій?
– Для пересічних громадян, а не для компаній, які, може, якісь мільярди втрачають, найбільш згубними були парадоксально НЕ санкції Євросоюзу, а контрсанкціі Путіна, який заборонив імпорт продуктів з Європейського Союзу. У Москві ми повернулися в радянські часи. До речі, є кілька білоруських магазинів, то там рятуємося, купуємо білоруський сир і інші продукти. Ось ці санкції дуже сильно вдарили.
По-перше, різко погіршилася якість продуктів, які продають в магазинах, а, по-друге, вони подорожчали.
– Ви порівняли, виступаючи в Європарламенті, Путіна з Гітлером, а його режим з гібридним фашизмом. Як ви прокоментуєте свої власні слова?
– Це надзвичайно просто. У зовнішній політиці це гітлерівський фашизм. Я вже говорив, що концепція «русского мира», збирання російських земель, розділена нація – це все терміни, просто буквально запозичені з гітлерівською пропаганди. А у внутрішній політиці – це Муссоліні, італійський фашизм, для друзів все, а для інших – по закону. Такий у нас «гібрид».
– До речі, словосполучення «гібридна війна» – зараз один з найпопулярніших. Наскільки ефективна ця війна, яку веде сьогодні Кремль, фактично не тільки проти України і Європейського Союзу, але взагалі проти всього світу?
– Він отримав вже три фундаментальних поразки. Ідея «русского мира» була відкинута російським населенням України, тими росіянами, на яких він розраховував, що вони сприймуть і перетворять половину України в «Новоросію». Між іншим, при всіх симпатіях білоруського народу України всі дані свідчать, що ця ідея «русского мира» не підтримується і в Білорусі. Глава країни Лукашенко при всіх складнощах своєї політики, свого характеру зовсім не підтримує цієї політики. Мені здається, він кілька разів навіть, розуміючи настрої народу, робив досить різкі заяви, типу: якщо раптом тут з’являться «зелені чоловічки», то розстрілювати їх «до чортової матері».
– Як зупинити Путіна?
– Зупинити його може найближче оточення, якщо зрозуміє, що він веде країну до катастрофи. Зрештою Сталіна зупинили. Він також в кінці свого життя готувався до Третьої світової війни. Хрущова прибрали, який довів світ до Карибської кризи. Тому будемо чекати, коли в один прекрасний день нам по телевізору словами Галича «Опинився наш батько не батьком, а сукою».
Джерела:
http://belsat.eu/ru/news/andrei-piontkovskii-putin-novyi-gitler-yego-rezhim-gibridnaya-voina/;
http://nv.ua/ukr/opinion/piontkovskiy/progrash-horoshogo-gitlera-jake-majbutnje-chekaje-putina-130518.html;
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…