Підробка ліків – глобальна проблема, яка не оминула Україну. Чимало медикаментів, у тому числі дорогих, є фальсифікацією. Дізнайтеся, як перевірити, чи справжніми є ліки!
В Україні функціонує система, яка забезпечує здійснення державного контролю якості лікарських засобів. Однак, за словами в.о. глави Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун, усе ще існує ймовірність натрапити на фальсифіковані ліки, пише Радіо Максимум
Щоби бути захищеними від підробки, будьте пильними, коли купуєте ліки та якщо виникають і найменші сумніви – перевіряйте їх. Підготували інструкцію, як це зробити!
1. Перевіряйте аптеку
Купуйте ліки в спеціально визначених для цього місцях – аптечних закладах. Не купуйте ліки в кіосках, підземних переходах, в інтернеті (де не вказано контактну інформацію та адресу аптеки) чи просто у приватних осіб. У кожної аптеки має бути ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Інформацію про наявність ліцензії, як правило, можна знайти в куточку споживача. Якщо її немає – запитайте у провізора. Адреса аптеки, вказана в ліцензії, має обов’язково співпадати з фактичною.
2. Уважно оглядайте цілісність упаковки
Упаковка має бути не пошкоджена, не розірвана чи прим’ята. Кожний лікарський засіб має переважно 2 упаковки: первинну та вторинну. Первинна упаковка (блістер з фольги, ампула, флакон та ін.) безпосередньо контактує з лікарським засобом. Вторинна упаковка (найчастіше картонна коробка) – захищає первинне пакування. Завжди звіряйте інформацію на обох упаковках, вона має бути однаковою.
Зверніть увагу на назву лікарського засобу, найменування виробника, адресу виробника, лікарську форму, склад, реєстраційний номер та номер серії, термін придатності тощо.
3. Назва лікарського засобу зазначається шрифтом Брайля
З 2010 року законом України передбачено нанесення назви лікарських засобів на зовнішню (вторинну) упаковку шрифтом Брайля. Шрифт Брайля – це рельєфний шрифт, який можна відчути на дотик. МОЗ України визначає ліки, упаковка яких не маркується шрифтом Брайля. Ці вимоги визначені законодавчо.
На упаковках може бути зазначена додаткова інформація, зокрема різні товарні, попереджувальні, екологічні та інші знаки, що рекомендовані міжнародними організаціями. Будьте уважні, порушення маркування упаковок або зовнішнього вигляду препарату може бути свідченням фальсифікації.
Якщо після перевірки у вас залишились сумніви, ви також можете попросити провізора надати сертифікат якості препарату та переглянути ліцензію аптечного закладу та звернутись до територіального відділення Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Інформація про яку має бути зазначена в куточку споживача.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…