facebook

В Нацбанку пояснили, як дорога нафта вплине на ціни в Україні

Рівень цін на нафту в короткостроковій перспективі підсилить інфляційний тиск в Україні, але за рахунок зростання цін на товари українського експорту цей фактор перестане прискорювати інфляцію.

Такий прогноз міститься в витягу з протоколу засідання Комітету НБУ щодо монетарної політики, опублікованому на сайті регулятора, пише “segodnya“.

У Нацбанку нагадали, що подорожчання нафти в світі швидко позначається на цінах в Україні. Так відбувається через зростання цін на паливо, від яких значною мірою залежить собівартість готових товарів і послуг.

Однак зростання цін на нафту призведе до поступового підвищення цін і на інші сировинні товари на світових ринках, в тому числі ті, які активно експортує Україна.

“Збільшення валютних надходжень позначиться на обмінному курсі гривні і, відповідно, послабить інфляційний тиск”, – наголошується в протоколі.

Крім того, сприятливі погодні умови навесні цього року дозволяють розраховувати на хороший урожай зернових культур і ранніх овочів-фруктів. А це сприятиме уповільненню зростання цін на продукти харчування.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...