Categories: Економіка

Банки готують українцям несподіваний сюрприз: що буде з вкладами простих людей

Уряд може зробити умови розміщення депозитів в банках більш безпечними для українців. Так, Фонд гарантування вкладів зможе підвищити гарантії за депозитами якщо будуть виконані необхідні вимоги.

 

Про це повідомив заступник директора-розпорядника Фонду Андрій Оленчик.

Він підкреслив, що ключовим фактором, на підставі якого буде приймати рішення Фонд, в майбутньому стане питання заборгованості перед Міністерством фінансів.

“Всі говорять, що гарантії 200 тис. грн – це замало, 400 тис. – це те, що можна помацати, але найбільш переконливо виглядають гарантії на рівні 800 тис. Зараз це питання дискусії і серйозних розрахунків. На думку команди Фонду гарантування, ми могли б піти на підвищення граничної суми до 600 тис. і далі. Це матиме економічний сенс для значної кількості людей, особливо тих, які до девальвації були вкладниками 200-, а після стали вкладниками 200+”, – заявив Оленчик.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За його словами, основним стримуючим фактором є наявність 60 млрд боргів перед Мінфіном і 85 млрд грн процентної заборгованості.

“Маючи таке ярмо складно буде говорити про якесь підвищення граничної суми”, – заявив він.

При цьому Фонд почав переговори з цього питання з Міністерством фінансів. Тепер своє слово повинні сказати Нацбанк і міжнародні партнери.

Нагадаємо, народні депутати відмовилися підтримувати багатьох українських вкладників.

Верховна Рада не стала приймати за основу законопроект “Про кредитні спілки”, який передбачав введення гарантій на небанківські депозити.

Ухвалення документа в першому читанні підтримали 198 депутатів при необхідному мінімумі в 226. Водночас нардепи відмовилися відправляти законопроект на повторне перше читання або на доопрацювання його ініціаторами.

annashchesna

Recent Posts

«Закрита» нарада Міноборони рф виявилася не такою вже закритою

Українські хакери продовжують глумитися над російськими чиновниками. Цього разу невідомі патріоти з гумором передали окреме привітання міноборони…

7 години ago

«Едельвейс» чекає. Контракт 18–24 — для тих, хто готовий діяти. 🇺🇦

Якщо тобі від 18 до 24 років, настав час зробити вибір, який може визначити твоє…

1 день ago

Російська пропаганда продовжує вигадувати нові історії навколо подій в Україні

Російські медіа поширюють заяви про нібито участь у протестах колишніх військових та певних «структур», які…

3 дні ago

Коли обираєш 92 — завжди у виграші. 🇺🇦

Вибір сильного підрозділу — це вибір якісної підготовки, професійного розвитку та команди, яка щодня виконує…

3 дні ago

⁨”Азимут”, головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із СЗЧ.

⁨"Азимут", головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із…

4 дні ago

«Викрадатиму їхніх родичів»: за погрози сім’ям військових ТЦК чоловік отримав п’ять років із дворічним випробуванням

Вламуватися до приватного житла, грабувати, викрадати родичів військовослужбовців ТЦК та СП і захоплювати їх в…

7 днів ago