facebook

“Штраф збільшиться майже в 17 разів”: У ВР готують новий закон для водіїв

У Верховній Раді найближчим часом розглядатимуть новий законопроект, що передбачає збільшення покарання за ігнорування ременя безпеки.

 

Safety first. Beautiful blonde caucasian lady fastening car seat belt.

 

Існуючий штраф складає 51 гривню, а згідно з новою постановою він збільшиться майже в 17 разів – до 850 грн. Відповідний документ зявився на сайті парламенту.

Йдеться про те, що високий рівень смертності і травматизму змушує переглядати вимоги до водіїв. За статистикою щорічно на дорогах України гине близько 3,5 тис. людей, травмуються не менше 35 тис. А дані Всесвітньої організації охорони здоров’я показують, що ефективність ременів безпеки для порятунку життів становить близько 50% ДТП. Результатом аварій у разі невикористання ременів, стала б смерть водія і пасажирів.

“Рівень користування ременями безпеки в Україні – найнижчий серед всіх країн Європи. Тільки 15% водіїв, що користуються ременями безпеки за даними дослідження кампанії “За безпечні дороги”, проведеної в 2017 році. Наприклад, у Франції 99% водіїв постійно використовують ремені безпеки, Чехії – 97%, Словенії – 93%, Польщі – 83%”, – йдеться в документі.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

В Європі сума штрафів більш суттєва, ніж в Укрїні. Так в Чехії за таке порушення стягують 77 євро, у Словенії – 120 євро, а у Франції – 135 євро.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...