Мобільні оператори готують для українців важливу зміну: Що це за послуга і коли вона запрацює

Послуга буде платною і почне працювати вже наступного року.

Україна опинилася на порозі прориву в телекомунікаційній сфері – вже наступного, 2019 року, стане доступною послуга збереження свого мобільного номера після зміни оператора. Так, українці спокійно зможуть перейти від одного оператора до іншого, при цьому не втративши номер.

Сайт “Сегодня” розбирався, коли нововведення запрацює, як воно функціонуватиме і що про нього треба знати.

Впровадження послуги гальмувалося через судові розгляди

У світі така послуга з’явилася ще наприкінці 90-х років минулого століття, тому що передбачалося, що це допоможе посилити конкуренцію між мобільними операторами. Першими країнами, в яких це почало працювати, стали Велика Британія та Нідерланди, а вже з 2000-х послуга поширилася і в європейських країнах.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Послуга збереження номера при зміні оператори (англ. Mobile number portability, MNP) могла б з’явитися в Україні набагато раніше, якби не проблеми і судові тяжби, які виникли навколо тендера.

Переможцем тендеру 2016 року стала компанія “Діалінк”, яка пропонувала запустити послугу за 71,8 млн грн, тоді як інший учасник – київська компанія “Ес Ай Центр” називали суму майже вдвічі менше – 39,5 млн грн. Після цього почалися судові розгляди з взаємними позовами і звинуваченнями. І ось, через два роки, “Ес Ай Центр” надала Українському державному центру радіочастот (УГРЦ) обладнання, необхідне для запуску MNP.

Щоправда, договір між УГРЦ і цією компанією раніше був розірваний, тому в подальшому за впровадження послуги відповідатиме безпосередньо сам УГРЦ.

MNP почне працювати вже в середині наступного року

За прогнозами мобільних операторів, послуга може почати працювати вже з 1 травня 2019 р. У компанії lifecell нам повідомили, що вже є узгоджений план впровадження MNP.

“На початку червня Національна комісія з регулювання зв’язку та інформатизації озвучила і погодила з операторами Орієнтовний план виконання заходів щодо впровадження послуги переносимості номерів, згідно з яким запуск MNP запланований на 1 травня 2019 року”, – говорять в lifecell.

Водночас, інший мобільний оператор пояснює, що всі терміни безпосередньо залежать від самого регулятора.

“Технічно проект складний, вимагає змін всіх ІТ систем та більшості процесів компанії. Але Київстар намагатиметься вкластися в строки, які встановив регулятор. Ми зацікавлені в тому, щоб абоненти мобільного зв’язку, які хочуть перейти до мережі Київстар зі збереженням свого номера, могли це зробити якомога швидше”, – прокоментували ситуацію представники Київстару.

У Vodafone Україна нам також повідомили, що очікують запуску в першій половині 2019 р., тому ще потрібно провести цілу низку технічних робіт.

“Імовірно послуга запуститься в першій половині 2019 року. Для запуску послуги адміністратору централізованої бази даних перенесених номерів необхідно буде провести низку робіт, найсуттєвішими з яких є розробка і впровадження комплексної системи захисту інформації та тестування взаємодії всіх учасників проекту”, – зазначив мобільний оператор.

Абонент зможе змінювати оператора не частіше ніж один раз на місяць

MNP має зробити ринок телекомунікаційних послуг ще конкурентнішим, адже дуже часто абонентів від переходу до іншого оператора утримує тільки те, що доведеться міняти номер. З впровадженням цієї послуги в Україні, абоненти просто зможуть переходити від одного оператора до іншого, при цьому повністю зберігаючи свій номер (включаючи початковий код оператора).

Для того, що скористатися нововведенням, українцям потрібно буде всього-на-всього подати заявку і залишити свої паспортні дані.

“Щоб перенести свій мобільний номер до нового оператора, необхідно буде подати заявку на перенесення номера віддалено (телефоном, через інтернет) або в магазинах цього оператора, вказавши свої паспортні дані. Також потрібно буде вказати бажаний час перенесення номера і вибрати тарифний план. Після перенесення номера абонентам, які телефонують на цей номер, їх оператор повідомлятиме, що номер обслуговується в іншій мережі”, – пояснюють механізм функціонування нової системи в компанії lifecell.

Послуга буде доступна для всіх абонентів, які ідентифікувалися в мережі свого оператора – тобто пройшли реєстрацію або обслуговуються на контрактній основі. Передбачається, що спочатку послуга буде платною, щоправда, буде це чисто символічна сума, яка відразу зніматиметься за користування телефоном.

У Vodafone Україна розповідають, що, заявку абонента на зміну оператора розглядають, і протягом 8 робочих годин передають до центральної бази даних, яка її перевіряє і погоджує.

“Якщо заяву схвалено, новий оператор інформує про це абонента, підписує з ним договір (якщо абонент хоче стати контрактним), видає нову сімку і починає обслуговувати його в своїй мережі. Надання послуг не перериватиметься, тому що спочатку активується нова sim-карта, а потім деактивується стара. Якщо протягом 30 календарних днів абонент не прийшов до нового оператору, його заявка анулюється, і він продовжує обслуговуватися у старого оператора. Послуга буде платною, але, оскільки тариф встановлює оператор, до якого переходить абонент, її вартість, найімовірніше, буде символічною”, – пояснили в компанії.

Також важливо пам’ятати, що абонент зможе переходити до нового оператора не частіше ніж один раз на 30 днів. А сам перенесення даних з однієї мережі до іншої відбуватиметься в період від 24 годин до трьох робочих днів.

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

5 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

6 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

8 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

8 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

8 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

10 години ago