Згідно з новим законом, штрафи за порушення ПДР платитимуть власники авто, або особи які ввезли ТЗ на територію України

Зовсім скоро в Україні має запрацювати система автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Водії побоюються, що вони знову почнуть отримувати “листи щастя”, адже, відповідно до закону, основним суб’єктом адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху є власник автомобіля, пише “segodnya“.

“Відповідно до нового Закону, якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належне користувача відповідного транспортного засобу, то, в такому випадку, адміністративну відповідальність буде нести користувач.

Що стосується так званих “євроблях”, то в разі, якщо порушення ПДР було здійснено на транспортному засобі, зареєстрованому за межами території України (і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні), до адміністративної відповідальності буде залучатися особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України”, – роз’яснює ситуацію Єввен Ляшук, адвокат ЮК “Де-юре”.

За словами адвоката, якщо власник авто все ж не винен і за кермом на момент правопорушення був не він, протягом 20 календарних днів з дня вчинення правопорушення він може зробити наступне:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

– надати документ, який підтверджуватиме, що на момент скоєння правопорушення транспортний засіб вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або ж він може повідомити про протиправне використання іншими особами номерних знаків, що належать його автомобілю;

– або ж особа, яка на момент правопорушення була за кермом, може з’явитися з повинною, зізнатися в скоєному і надати згоду на притягнення до адміністративної відповідальності, з наданням документа (квитанції) про сплату відповідного штрафу.

“Крім того, інформація про адміністративні правопорушення, винесені постанови про накладення адмінстягнення не пізніше наступного робочого дня з дня встановлення відповідальної особи, зазначеного в частині першій статті 14-2 КУпАП України, вноситься в Реєстр адміністративних правопорушень в сфері безпеки дорожнього руху. Таким чином, власник авто може в будь-який час перевірити інформацію про свій автомобіль”, – розповідає адвокат і додає, що незважаючи на недосконалість положень нового закону, це все одно дуже прогресивний крок.

annashchesna

Recent Posts

Вже з травня: розпочнеться масова конфіскація машин – хто з водіїв залишиться без своєї “ластівки”

Уже в травні у водіїв почнуть вилучати авто для ЗСУ Як уже повідомлялось раніше, що…

49 хв. ago

Вимога носити шкільну форму: відомий освітянин гостро висловив свою думку

Зокрема дав пораду, як встановлювати дрескод у навчальних закладах Колишній очільник Українського центру оцінювання якості…

3 години ago

Повісток від ТЦК більше не буде: інструкція, як законно захиститися від військкомів – доступно кожному

Нові правила прийому в армію включають цікавий алгоритм, який дозволяє кандидатам вибирати посади і військові…

4 години ago

Долар по 50 гривень: Мінекономіки спрогнозували курс валюти

Цього року середній курс долара складатиме 40, 33 грн Мінекономіки у своєму прогнозі за квітень…

7 години ago

Готуйте від 425 до 20 400 гривень: водіїв попередили про немаленькі штрафи

В Україні кожен водій зобов'язаний мати певні документи при собі під час водіння автомобіля, інакше…

10 години ago

Ухилянти можуть уникнути штрафів та криміналів від ТЦК: юрист вказав на дуже важливий нюанс

Новий закон про мобілізацію в Україні передбачає, що чоловікам військового віку потрібно протягом 60 днів…

12 години ago