Названі найперспективніші професії в Україні

Цього року абітурієнти крім того, що хочуть стати IT-фахівцями і юристами, подають документи на перекладачів англійської мови та менеджерів з туризму. А ось на екологів і астрономів – заявок небагато. Експерти кажуть, що зараз в дефіциті швачки і кухарі.

За перший тиждень кількість поданих абітурієнтами заяв перевалило за 300 тисяч. Це на 50 тисяч більше, ніж в минулому році. Про це повідомили в Міносвіти. При цьому у абітурієнтів в явному пріоритеті право, англійська філологія, комп’ютерні та інформаційних технології. Особливий інтерес викликають кібербезпека, туризм, навіть історичні факультети і факультети біотехнологій. А от найменше хочуть стати астрономами, фізиками, синоптиками і екологами. Мало бажаючих і на факультети гірничої справи та металургії.

Експерти ринку праці говорять, що через п’ять років, коли нинішні абітурієнти будуть закінчувати вузи, попиту на перекладачів і юристів не буде. “Зараз англійську знають багато, тому необхідності в перекладачах не буде. Вони підуть працювати в колл-центри або менеджерами по роботі з корпоративними клієнтами. Чи не райдужні перспективи і у юристів – в середньому 75 таких фахівців претендують на одну вакансію. І якщо ця тенденція збережеться , то юристи зможуть бути затребувані тільки в державному секторі. Що стосується IT-фахівців, то у них перспективи краще – якщо не влаштуються в наші компанії, то їх розберуть Польща, Греція, Чехія та Швеція “, – говорить експерт з підбору персоналу Тетяна Пашкіна.

Також, за словами Пашки, найдефіцитніші спеціальності сьогодні – швачка і кухар. “Потрібні також дизайнери, технологи, інженери, фахівці з електроніки для автомобілів. Потрібні менеджери з продажу туристичних послуг. Але навіщо для цього вчитися п’ять років, та ще витрачати гроші на контракт, щоб стати агентом з продажу авіаквитків”, – говорить Пашкіна.

Її підтримує і директор компанії Ігор Захаренко: “На посаду менеджерів з туризму не обов’язково потрібні фахівці з дипломом. Потрібні люди, які вміють і люблять комунікувати, молоді, активні та амбіційні”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Президент холдингу Олександр Ольшанський каже, що XXI століття – століття біотехнологій. “Майбутнє за такими спеціальностями, як біотехнології і хімія, а в комп’ютерах вже нічого нового не придумаєш”, – вважає він.

джерело http://iz.com.ua/

annashchesna

Recent Posts

Добровільна служба за контрактом для молоді: Вигідні умови, соціальні гарантії та стабільний дохід на 1 рік!

Це добровільна служба за контрактом для громадян віком з 18 до 24 років, яка дозволяє…

8 години ago

«Ідіть до мене! Разом ми сильніші!» — заклик Героя України Івана Чорного

🎖⛰ «Ідіть до мене! Разом ми сильніші!» — з таким закликом до співвітчизників звертається Герой…

11 години ago

20 мільйонів штрафу: НБУ застосував санкції до банку Порошенка за відмивання коштів

Національний банк України оштрафував АТ "Міжнародний інвестиційний банк", власником якого є Петро Порошенко, на 20,5…

2 дні ago

Захисники України: Вибір, Який Роблять Справжні Герої

🇺🇦 "Я не чекав, поки стане легше. Я просто підписав контракт." Назар — один із…

3 дні ago

«Контракт 18–24»: Шанс для молоді приєднатися до Національної гвардії та прикордонної служби з вигодами та гарантованими виплатами

🤝 Завдяки проєкту «Контракт 18–24», молоді люди можуть приєднатися до лав Національної гвардії та Державної…

3 дні ago

“Контракт 18-24” – шанс для молоді приєднатися до Сил оборони

💥 "Контракт 18-24" – це добровільна ініціатива для громадян віком від 18 до 24 років,…

4 дні ago