Знайдена вежа може допомогти місту потрапити до списку ЮНЕСКО. У Кам’янці-Подільському археологи розкопали унікальну військову вежу 17 століття, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. Про існування споруди історикам було відомо, бо вона є на найдавніших мапах міста. Свого часу з неї обороняли місто, коли його захоплювали турки.
“Унікальність її в тому, що вона закривала один із найкрасивіших видів міста, так званий католицький фасад старого міста, де були в ряд розміщені монастирі. Саме тут чоловік 60 боронили місто від турок, цьому є письмові свідчення”, – розповів кандидат історичних наук Павло Нечитайло. Читайте також: У Кривому Розі на місці поваленого Леніна розкопали старовинну церкву За його словами, згодом цю вежу переробили під людвисарню – майстерню з відливання гармат, де виготовили майже сотню стволів. Ледь не впритул до вежі, а в ті часи місто було густо заселеним, археологи у найдавнішому шарі цього розкопу знайшли піч. Поки її не розкопають повність, фахівці не можуть сказати, яка вона – гончарна, ковальська чи ще інша. “Так зазвичай були влаштовані печі кан, які приставлялися до будинку, і за рахунок цього був обігрів цього будинку.
Це середньовічна традиція Західної Європи, коли печі будувалися за межами будинку, щоб збільшити площу самої будівлі. Це неефективне використання тепла, зате ефективне використання приміщення в темному місті”, – пояснив науковий співробітник Інституту археології Дмитро Чорновіл. Наразі нерозкопану ділянку землі навколо вежі вивчають геофізики, які використовують георадарне знімання – новий не руйнівний метод дослідження підземелля на 12-метрову глибину. “Ми не копаємо, ми даємо точки, де їм шукати. Ми видаємо місця, все інше показує тільки розкриття”, – зазначив співробітник лабораторії неруйнівних методів дослідження Андрій Кадун. Археологи хочуть дослідити все, що сховане ще в трьох метрах ґрунту. Закопувати знайдене після дослідження, як це роблять із більшістю об’єктів, поки що не планують. “Є бажання провести музеєфікацію того, що ми тут знайшли – оті стіни, той завал. Зробити це під склом, підсвітити гарно щось.
Туристи могли б приїздити. Є таке бажання – в цій вежі зробити готель на один номер”, – поділився інвестор розкопок Леонід Новицький. Зазначимо, Кам’янець-Подільський знову подаватиме заявку на членство в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Для міста це вже третя й остання спроба. Історики сподіваються, що знайдена вежа допоможе місту отримати бажаний статус.
джерело http://tsn.ua/
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…