Categories: Економіка

“Метінвест” Ахметова став співвласником найбільшої вугільної компанії

Гірничо-металургійна група “Метінвест” Ріната Ахметова і Вадима Новінського опосередковано увійшла до складу акціонерів ПАТ “Шахтоуправління “Покровське”, яке є найбільшим виробником коксівного вугілля в Україні.

Про це свідчать дані в системі розкриття інформації НКЦБФР, передає “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з даними, з другого кварталу 2017 року 57,29% акцій “Покровське” переведені з ПрАТ “Донецьксталь” – металургійний завод” на ТОВ “Індастріал коал холдинг” (ICH, Київ). При цьому 24,99% ICH на сьогодні належить Metinvest BV (Нідерланди).

Решта 75,01% акцій ICH розподілені між кіпріскімі Altana Limited (24,99%), Misandyco Holdings LTD (24,99%), Mastino Тrading LTD (0,04%) і віргінською Treimur Investments Limited (24,99%).

Altana, Мisandaiko і Мastinto також підконтрольний ПрАТ “Дніпровський коксохімічний завод” (ДКХЗ, Дніпропетровська обл.).

“Метінвест” веде роботу з Антимонопольним комітетом України, щоб отримати статус офіційного бенефіціара “ДКХЗ”. При цьому “Метінвест” вже отримав ряд дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання даного підприємства.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Як повідомлялося, гендиректор “Метінвесту” Юрій Риженков в червні в інтерв’ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена ​​в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбанні нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили з 15 березня 2017 року.

“Ми шукаємо якесь партнерство, СП або злиття і поглинання. Ми також шукаємо деякі вугільні активи, бажано на місцях в Україні”, – сказав гендиректор.

“Метінвест” – вертикально-інтегрована група з видобувних і металургійних підприємств, які розташовані, в основному, в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Основними акціонерами “Метінвесту” є “СКМ” (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують компанією.

Шахтоуправління “Покровське” (раніше – “Красноармійська-Західна №1”) до останнього часу входило в промислово-фінансову групу “Донецьксталь”, основним власником якої є Віктор Нусенкіс. “Покровське” – найбільший в Україні виробник вугілля, що використовується для виробництва коксу.

“Покровське” в 2017 році отримало чистий прибуток 2,16 млрд гривень проти 0,58 млрд гривень чистого збитку в 2016-му, видобуток рядового коксівного вугілля зріс на 1% – до 4,35 млн т.

“Покровське” в січні-червні 2018 року збільшило видобуток рядового вугілля на 10,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 2,157 млн ​​т.

annashchesna

Recent Posts

«Боги війни» та «ландшафтні дизайнери» 28 ОМБр

У арти мало романтики, хіба можна вважати романтичними холодні ранки, вічний бруд під ногами, збиті…

14 години ago

Одинадцять років тому на військовій карті України з’явилася 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха

Бригада, що пройшла сотні кілометрів фронту. Це шлях, написаний мужністю, потом і кров’ю. Шлях людей,…

2 дні ago

Батьківщина чує, що ти робиш для неї

Павло, 20 років — молодий батько. Коли він підписав "Контракт 18-24", його дружина Христина не…

2 дні ago

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ

Психологічна смуга перешкод у 23-й окремій механізованій бригаді Сухопутних військ ЗСУ — це не лише…

2 дні ago

Соціальні та протестні чинники внаслідок паливної кризи в рф

Анотація У матеріалі розглянуто розвиток паливної кризи в російській федерації, її економічні, соціальні та політичні…

3 дні ago

Стан суспільних настроїв у Росії

Стан суспільних настроїв у Росії: вплив паливної кризи та ставлення до зусиль російської влади 71,4% росіян…

4 дні ago