Categories: Цікаво

Коли вам сумно, погано або самотньо – прочитайте цей мудрий текст, якому майже двісті років

Написані ці рядки поетом Максом Ерманном в далекому 19-му столітті. Називається поема Desiderata. Цей твір настільки мудрий і проникливий, що увійшов в історію, і йому навіть присвячена ціла стаття у Вікіпедії!

 

 

 

Прочитайте ці рядки, у них прихований великий сенс!

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

«Іди спокійно серед галасу і поспіху, пам’ятаючи, що спокій можна віднайти у тиші. Не зрікаючись себе, наскільки це можливо будь у добрих стосунках з усіма людьми. Кажи свою правду спокійно і ясно – і слухай інших, навіть темних і неосвічених, бо й вони мають що сказати.

Уникай галасливих і агресивних людей, бо вони бентежать дух. Якщо порівнюватимеш себе з іншими, можеш стати пихатим або озлобленим, оскільки завжди знайдуться і кращі, і гірші від тебе. Тішся як своїми досягненнями, так і планами. Виконуй з серцем свою роботу, хай навіть незначну, бо лише це справжня неминуща цінність у мінливостях долі.

Будь обачним у своїх справах, бо світ сповнений лукавства. Та хай це не заступить тобі правдивих чеснот: багато людей прагне високих ідеалів і всюди в житті є героїзм. Будь самим собою. Особливо будь щирим у почуттях. Не стався цинічно до любові, бо лише вона рятує від зневіри і розчарувань, відроджуючись повсякчас, як трава.

Приймай з вдячністю досвід прожитих років і без жалю прощайся з днями молодості. Гартуй силу духу, щоб захиститися від несподіваного лиха. І не муч себе хворобливою уявою. Багато страхів породжують втома і самотність. Попри необхідну дисципліну, будь лагідним до себе.

Ти – дитина Всесвіту і не менше, ніж дерева й зорі, маєш право бути тут. І чи зрозуміло це тобі чи ні, та Всесвіт розвивається так, як йому належить.

Тож будь у мирі з Богом, як би ти собі Його не уявляв. І якими б не були твоя праця і твої прагнення, в цьому гамірному хаосі життя зберігай душевний спокій. При всій своїй неправді, невдячній праці і невиправданих сподіваннях, все-таки цей світ прекрасний. Радій життю! Прагни бути щасливим!.»

Макс Ерманн «Desiderata», 1827 р.

annashchesna

Recent Posts

Своя роль є для кожного.

Своя роль є для кожного. Катерина опановує військову справу за обраним фахом. У великій армії…

1 день ago

Як багато можна встигнути до 24 років?

Анастасія вже встигла пройти шлях, який для багатьох здається неймовірним: опанувала сучасну артилерійську техніку, отримала…

2 дні ago

Бліц із Мішею Крупіним 🎤

Бліц із Мішею Крупіним 🎤 Короткі запитання — швидкі відповіді та трохи більше про людину,…

7 днів ago

У Міноборони прокоментували звільнення Хмари з військової служби

Новопризначений міністр оборони Євгеній Хмара звільнений з військової служби на підставі підпункту «е» пункту 3…

7 днів ago

Віруючий, який не вбиває, а доставляє нашим хлопцям на передову провізію за допомогою дрону-бомбера

Це історія про вибір, віру та службу. До повномасштабної війни він був служителем монастиря. Після…

1 тиждень ago

«Картонковий Майдан» очима Кремля: як російська пропаганда використовує протести на підтримку Федорова

З середини липня 2026 року в Києві та десятках інших українських міст – від Львова…

1 тиждень ago