З метою перевірки боргової стійкості країни Мінфін вивчив п’ять альтернативних стрес-сценарії.
Мінфін вивчив п’ять альтернативних шокових сценаріїв, які можуть очікувати український держборг.
Про це йдеться в «Середньостроковій стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки», передає FinClub.
Ці сценарії відображаються на показниках боргу, негативно впливаючи на валові потреби у фінансуванні та/або обсяг державного боргу, і включаються в розрахунки з 2018 року.
«З метою перевірки боргової стійкості України були розглянуті п’ять альтернативних стрес-сценарії», – йдеться в стратегії.
Перший сценарій «Валютний шок» передбачає девальвацію гривні на 20% протягом 2018 року в порівнянні з валютним курсом 30,1 грн/$. Тобто, це девальвація до 36 грн/$. Другий сценарій під назвою «Шок процентних ставок» передбачає зсув вверх кривої дохідності (для внутрішнього і зовнішнього боргу), який вплине на інструменти фінансування.
«Стрес-сценарій на основі зростання реального ВВП» робить акцент на ймовірності падіння темпу приросту реального ВВП протягом трьох років на 5 п. п., 3 п. п. і 1 п. п. відповідно.
Четвертий негативний сценарій це «Шок первинного балансу»: мова йде про первинний баланс держбюджету. Негативний баланс на рівні 2% від ВВП призведе до збільшення валової потреби у фінансуванні.
Фінальний п’ятий сценарій «Шок умовних зобов’язань» передбачає, що стійкість фіскального сектора може погіршитися у зв’язку з ризиками надпланових зобов’язань.
«У випадку України цей ризик пов’язаний з вразливим банківським сектором, фінансовою підтримкою держпідприємств і т. д.», – зазначено в стратегії.
Мова йде про загрозу збільшення навантаження на держбюджет на $1 млрд щорічно в 2018-2020 роки. Шок відповідає реалізації приблизно 80% зобов’язань обсягом 94 млрд грн, які дорівнюють капіталізації банківського сектора в 2015 році.
Як повідомляв УНІАН, 22 серпня Кабінет міністрів прийняв трирічну стратегію управління державним боргом України, що передбачає зниження показника держборгу до кінця 2020 року до рівня не вище 49% ВВП і оптимізацію структури боргу. Обсяг державного та гарантованого державою боргу України в першому півріччі 2018 року знизився на 0,02% – до 76,29 млрд у доларовому еквіваленті, на 6,7% – до 1,998 трлн у гривневому еквіваленті.
У 2017 року державний і гарантований державою борг України зріс на 7,5% – до 76,3 млрд у доларовому еквіваленті, і на 11%, до 2,1 трлн – у гривневому еквіваленті.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…