Село Серникі розкинулося на березі річки Стубли в Рівненській області. Звичайне село – дитсадок, школа, амбулаторія, будинок культури. Тутешня родзинка – монастир Волинської ікони Божої матері, який тягне сюди паломників. Так що приїжджі в селі нікого не дивують. Швидше, паломники дивуються самі – адже потрапляють не просто в село з древнім монастирем, а в місце, де майже всі жителі носять одне прізвище – Полюхович, а багато хто з них і одне і те ж ім’я та по батькові. Наприклад, Миколаїв Миколайовичів Полюховичів тут цілих 44, а Василів Івановичів Полюховичів – 15. У селі нікого листоноші не плутати – всі місцеві, на виборах кандидатів розрізняють за роком народження, а в школі дітям з однаковими даними до них додають ще цифру, наприклад, Полюхович Іван Іванович перший, другий і так далі, пише “КП в Україні”.
– У школі я був Василь Іванович третій, – розповідає виданню голова села Серникі Василь Полюхович. – А взагалі людей розрізняємо за прізвиськами – так у нас здавна заведено. Наприклад, з Миколаїв Миколайовичів – один Серафим, другий – Рябуха, третій – Гуменний. у останнього предок прислуговував у церкві біля батька, назвали його ігуменом, потім люди скоротили до “Гумен”, в результаті вийшло “Гуменний”. і так їх звали, і дітей їх – нових прізвиськ для кожного представника роду не придумуємо.
Серед близько шести десятків Іванів Івановичів є Ковпачок, Козачок, Ябетка, Льотчик і так далі. Сам Василь Іванович носить прізвисько Чапаєв. Чому Чапаєв? Тому що Василь Іванович.
– На виборах було сім кандидатів на посаду сільського голови, п’ять з них – з прізвищем Полюхович і двоє з цих п’яти – тезки, Івани Івановичі. Розрізняти доводилося по році народження, адже прізвисько в бюлетні не внесеш. Було, що йшли голосувати за одного, плутали і ставили галочку за іншого, – каже Василь Полюхович. – А переміг тоді кандидат з прізвищем Полховський.
Прізвище пішло від польського прикордонника
У сільраді тільки жінка-секретар має інше прізвище, інші – Полюховичі. До речі, після весілля більшості місцевих дівчат не доводиться міняти прізвище – воно і так таке ж, як у чоловіка.
– Сільрада фінансує заклади культури, школу, садочок, ну і саму раду. І 29 з усіх співробітників цих установ – з прізвищем Полюхович, – зазначає сільський голова. – Одного разу приїхала до нас перевірка в сільраду і вп’ялася в нашого бухгалтера – Марію Іванівну Полюхович. Мовляв, чого це ви собі, Марія Іванівна, тричі зарплату нарахували? А крім бухгалтера у нас було ще дві жінки повні тезки з однаковим прізвищем. Розібралися…
З поштою проблем також немає – всі листоноші місцеві, так що в курсі, що кому нести – у кого де родичі, хто яку кореспонденцію чекає і на що підписаний. Жителів з прізвищем Полюхович до XIX століття в селі було 90%. Потім почалася міграція, хтось виїжджав, хтось приїжджав в зяті, з’явилися інші прізвища. Але і зараз Полюховичів – більшість.
У селі прийнято називати синів на честь діда: якщо батько Іван Васильович, то син – Василь Іванович – і так з покоління в покоління.
– Сам я народився на наступний день після свята Миколая в травні. Але батько надіслав з Уралу телеграму мамі: “Вітаю з народженням сина Василя!”. Так і назвали, – каже голова села. – А у мого сина зовсім інше ім’я – Олег. Хоча ні у мене, ні у дружини таких в роду нема. Домовилися, що, якщо народиться дочка, я вибираю ім’я, а вона називає, якщо народиться син.
За легендою, прізвище у всіх майбутніх мешканців села пішло від прикордонника Дмитра Полюховича – його сюди ще в XV столітті прислала польська королева Бонна. Тоді в районі села проходив кордон між князівствами, і він був покликаний її охороняти. Або від птиці Полюхів (тетерук), яку в цій місцевості вважали священною.
Перед похолоданням очікується стрибок тепла, у деяких областях температура повітря підійматиметься навіть до +15 градусів.…
У Міноборони відреагували на повідомлення ЗМІ про позбавлення військовозобов’язаних громадян водійських прав за порушення мобілізаційного…
Влада взялася за земельні паї пенсіонерів Влада взялася за земельні паї пенсіонерів Сплата земельного податку…
Сьогодні, 17 листопада, Землю накрила геомагнітна буря з К-індексом 6, що відповідає сильним геомагнітним збуренням.…
Багатьох власників домоволодінь після перших повідомлень про штрафи за заготівлю дров непокоїть питання, чи будуть…
Цьогоріч долар поступово зростав. У наступному році валюта може подорожчати знову. На це впливатиме багато…