Categories: Україна

Хто найбільше піддається впливу суїцидальних розваг

Нова небезпечна інтерактивна гра “Момо” почала набувати популярності серед дітей. Суть полягає у залякуванні. Спочатку в контактах з’являється новий користувач – анонімний куратор, підписаний як “Mомо”. Він надсилає підліткам страшні картинки, фотографії із зображенням сцен насильства, а потім пропонує виконувати різні накази. Якщо ж людина відмовляється це робити, їй починають погрожувати.

Найбільше під вплив суїцидальних ігор потрапляють діти, які не мають контакту з батьками та страждають від булінгу в школі. Про це кореспондентові Gazeta.ua розповіла 34-річна Наталія Гончарук, керівник відділу ювенальної превенції поліції Житомирщини.

Що робити, аби діти не потрапили під вплив?

– Силою забирати чи блокувати телефон – проблеми не вирішить. Потрібно якомога більше проводити часу із дитиною, цікавитися проблемами, чим живе дитина. Усі проблеми огворювати. Дитина має знати – щоб не сталося, вона завжди може поділитися і рідними, щоб спільно вирішити проблему.

Що робити, коли вже дитина є учасником гри, отримала приміром картинку Момо?

– Ні в якому разі не можна видаляти повідомлення, контакти і знищувати сім-картку. Із телефоном потрібно звернутися у поліцію. Відділ кіберполіції зможе відстежити, звідки було надіслане повідомлення та вирахувати адміністратора гри.

Чи варто звернутися до психолога?

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

– Дивлячись, на якій стадії гри була дитина. Якщо батьки самі не справляються – тоді так, допомога спеціаліста потрібна.

Чи може гра затягнути дорослого?

– Всі подібні ігри розраховані на слабку психіку замкнутої дитини. Але і дорослі мають проблеми й впадають у депресії, тому так.

Які профілактичні заходи проводяться з боку поліції?

– Це бесіди, тренінги, інтерактивні ігри. Працюємо з дитиною, сім’єю, класом, педагогічним колективом. Робимо все, аби у разі небезпеки знали, як діяти і куди звертатися.

annashchesna

Recent Posts

Тисячі втратять відстрочку: хто не встиг зробити це до 18 травня будуть позбавлені броні та підуть служити

Українців уже попередили, наступного року багато хто залишиться без відстрочки Багато українців втратять відстрочку від…

15 хв. ago

“У військовозобов’язаних повинна бути мотивація служити”: у ТЦК розповіли, як мотивовані добровольці і примусово мобілізовані

Є різниця між чоловіками, яких примусово доправили до ТЦК і тими, хто прийшов добровільно. Про…

2 години ago

“Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз”: що буде з виплатами?

У 2025 році планується індексація пенсій, проте суттєві зміни для більшості пенсіонерів, найімовірніше, залишаться непомітними.…

2 години ago

Такого ще не було: українці почали консервувати курячі яйця – відео та рецепт

Українці можуть законсервувати яйця на зиму, як це зробити Дожилися, українці консервують яйця на зиму…

3 години ago

Удар по ТЦК: всім бригадам готувати свою мобілізацію – військкомам кінець

У Генштабі розповіли, як бригади зможуть покращити вербування добровольців Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський…

4 години ago

Тисячі призовників втратять бронювання та відстрочки вже невдовзі: що треба знати про нові правила

28 лютого 2025 року втратять чинність усі відстрочки від мобілізації, видані Мінекономіки та через "Дію".…

5 години ago