facebook

Вимагають справедливості! У Львові на Book Forum протестували вчителі

22 вересня у Львові на Book Forum протестували вчителі. На третьому поверсі Палацу мистецтв зібрався десяток активістів у проході біля стенду київського видавництва “Генеза”.

 

 

“Я автор нового підручника “Захист Вітчизни” і брав участь у розробці програми “Нової української школи”. Написав спільно з п’ятьма авторами з Національної академії сухопутних військ підручник “Захист Вітчизни”, який пройшов конкурс. Але коли взяв подивитися підручники інших авторів, мене обурило трактування історії автором на прізвище Гнатюк. До речі, не знайшов про такого автора жодної інформації”, – каже заступник директора львівської Класичної гімназії, вчитель вищої категорії Сергій Хараху.

Тримає плакат з написом “Геть колаборантів з української освіти”. Поряд із ним теж учителі з львівських шкіл.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“У підручнику. вказано, що в 1654 році відбулось підписання дружнього договору Богдана Хмельницького з Росією. Договору такого не існує. В історію це увійшло під назвою Переяславська Рада. І Росії не існувало на цей період. Вона виникла на 100 років пізніше. Ще там ідеться про спільну операцію цього ж року між українськими і російськими військами проти поляків у Городку поблизу Львова. Але козаки тоді діяли окремо. Це брехня. І таких суперечливих моментів там безліч”, – говорить активіст.

Крім того, зауважує, підручник містить застарілу інформацію.

“Там вчать школярів визначати північ по компасу і за мохом, у час, коли усі вже визначають сторони світу на смартфонах”.

Підручник надрукований за державні кошти.

“Мій тато Тарас Гривул ознайомлювався з підручником і його теж обурило, що там написано”, – каже 14-річний Орест Гривул, який підійшов до протестувальників.

Акція тривала упродовж години.

У видавництві прокоментували інцидент на офіційному сайті.

“Проти нашого видавництва розв’язано брудну конкурентну боротьбу. Незважаючи на спростування абсурдних звинувачень у шахрайстві, нефаховості та просуванні ідей Росії, Сергій Хараху організовує акцію проти нас на Форумі видавців у Львові. Невідомо, з якою “ватою” і якими методами він збирається воювати”, – йдеться у повідомленні.

Видавництво надіслало із цього приводу листа до президента ГО “Форум видавців” Олександри Коваль.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...