Проект Програми автоматизованої системи оплати проїзду та обліку пасажирів в громадському транспорті міста, яка дозволить підвищити якість та ефективність надання послуг з перевезень, затвердили депутати міської ради. Зокрема, запустити програму планують у третьому кварталі 2019 року − саме з цього періоду лучани зможуть розплачуватися у громадському транспорті картками.
Відповідне рішення прийняли 26 вересня під час засідання 47 сесії міської ради, пише Інформаційне агенство Волинські новини.
Нещодавно виконком погодив проект Програми автоматизованої системи оплати проїзду та обліку пасажирів в громадському транспорті міста, однак затвердити її мали депутати.
Як розповів начальник управління транспорту та зв’язку Володимир Степанов, 17 січня 2017 року були внесені зміни до Закону про місцеве самоврядування, зокрема про місцевий транспорт. Суть їх полягає у тому, аби в громадському транспорті незалежно від форми власності ввести безготівковий розрахунок.
“Програмою автоматизованої системи оплати проїзду та обліку пасажирів в громадському транспорті пропонується введення безготівкового розрахунку в громадському транспорті Луцька. Ми збирали вісім луцьких перевізників і вони не заперечували щодо впровадження автоматизованої системи оплати. Оператор, який має забезпечувати збір коштів, буде обраний на конкурсній основі”, − розповідав раніше Володимир Степанов.
Так, у тролейбусах необхідно буде встановити по два валідатори, а в маршрутках – по одному. Загальний обсяг фінансування, необхідний для реалізації програми, – 48 мільйонів 500 тисяч гривень. Зокрема, 6 мільйонів 550 тисяч гривень – кошти міського бюджету, 41 мільйон 950 тисяч гривень планують залучити з інших джерел.
Окрім того, наразі у міському транспорті пасажири платять готівкою, тож міська рада не має точних розрахунків потоку пасажирів, точного обліку пільгових пасажирів, до того ж водії відволікаються, коли беруть гроші за оплату. Також система дасть можливість ефективно використовувати маршрути, адже тоді можна побачити, на якому маршруті машин забагато, а на якому недостатньо.
Депутат Микола Федік поцікавився, яким чином поставити в рівні умови міські та приміські автобуси, адже в міських автобусах будуть встановлювати навігатори.
Володимир Степанов відповів, що потрібно буде проводити оптимізацію маршрутів, тобто тим маршрутам, які рухатимуться містом, необхідно буде їх змінювати.
Радник міського голови Ігор Поліщук, своєю чергою, проанонсував, що ведеться робота з обмеження руху приміських маршрутних транспортних засобів, особливо в центрі міста, адже вони створюють великі незручності у багатьох аспектах.
“Сподіваюся, що з нового року це запрацює, і це буде стимулом для об’єднання навколишніх сіл з Луцьком”, − наголосив Ігор Поліщук
Депутати підтримали проект рішення.
Міністерство оборони України продовжує модернізувати додаток "Резерв+", додаючи до нього нові можливості, що полегшують взаємодію…
Україна наразі розробляє кілька вітчизняних балістичних ракет. Такою інформацією поділилася заступниця міністра стратегічних галузей промисловості…
Клієнти Monobank зіткнулися із важливими змінами у політиці банку. Згідно з повідомленнями ЗМІ, фінансова установа…
Мобілізаційний резерв України зараз складає 3,7 млн чоловік. Про це йдеться у статті видання The…
На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…
За повідомленням синоптика Діденко в Україні завтра, 23 листопада, дуже волого. Дощ, мокрий сніг та…