10 таємних причин постійної втоми
Ви почуваєте себе постійно втомленою, навіть коли багато спите? Можливо, вашу млявість можна пояснити однією з декількох неочевидних причин. На щастя, вони всі досить просто вирішуються.
ВИ ПРОКИДАЄТЕСЯ ПІЗНО
Припиніть переставляти будильник і вставати в останню мить. Парадоксальна порада? Проте ранній підйом буде корисніший, ніж сон до упору. У 2008 році дослідження показало, що вранці мозок продуктивніший, ніж у будь-який інший час. Ті, хто прокидаються заздалегідь, устигають до виходу на роботу зібратися з думками, прийти в почуття, і їх результативність на роботі і в житті значно вище.
ВАС ОТОЧУЮТЬ ТОКСИЧНІ ЛЮДИ
Якщо ваші колеги або близькі постійно ниють про життя і постійно чимось роздратовані, ви залучаєтеся до цих емоцій, навіть самі того не бажаючи. Причому навіть, якщо ви не берете участі в обговоренні про те, як все погано, ви все одно напружуєтеся в спробах уникнути цього. І це стомлює. Уважно відносьтеся до кола свого спілкування.
ВИ НЕПРАВИЛЬНО ЗАЙМАЄТЕСЯ СЕКСОМ
Або не в той час. Після оргазму виділяється гормон пролактин, що відповідає за розслаблення. Тому бажання відвернутися і подрімати після сексу абсолютно нормальне. Це кращий спосіб забезпечити вам здоровий сон. Проте, дуже інтенсивний, енергійний секс здатен навпаки приводити вас в тонус. Висновок? Повільно займайтеся сексом перед сном і паліть гуму як востаннє уранці, інакше вас на роботу потім не витягнути.
У ВАС ДЕФІЦИТ МАГНІЮ
Цей мікроелемент, окрім загального здоров’я нервової системи, відповідає за якість вашого сну. Якщо ви не отримуєте його із звичайного раціону, додайте у своє меню більше горіхів, бобових, насіння і зелень.
ВИ НЕНАВИДИТЕ СВОЮ РОБОТУ
Численні дослідження підтверджують те, що випливає зі здорового глузду: люди, котрі ненавидять свою роботу, зазнають проблеми і із засипанням і глибиною сну.
ВИ МАЛО РУХАЄТЕСЯ
Усього лише 2,5 години регулярних фізичних навантажень за увесь тиждень вдвічі знижують відчуття втоми впродовж дня.
ВАМ БРАКУЄ СОНЯЧНОГО СВІТЛА
Коли люди отримують достатню кількість сонячного або яскравого штучного світла вранці, їх цикл вироблення мелатоніна нормалізується і нічний сон стає глибше і спокійніше. Рівно з цієї ж причини не варто брати з собою в ліжко гаджети і читати перед сном: мозок трохи, але стимулюється світінням екрану, і від цього сон тільки погіршується.
ВИ В ЗАМКНУТОМУ КОЛІ СТРЕСУ
Стрес не лише виснажує нервову систему, але і викликає безсоння. А якщо ви не виспалися, ви на будь-які завдання реагуєте ще хворобливіше. Висновок? Давайте собі можливість вирватися із замкнутого кола: знаходьте час вирішувати проблеми вдень і не тягніть їх з собою в ліжко. Вночі ви все одно не зможете на них впливати, тому і думати про них безглуздо. Пам’ятаєте Скарлетт? “Я подумаю про це завтра”.
У ВАС АУТОІМУННІ АБО ІНШІ РОЗЛАДИ
Якщо ви постійно почуваєте себе втомленою, можливо, є причина, яку без сторонньої допомоги не усунути. Це функціонування систем вашого тіла. Так, збій у виробленні гормонів наднирковими залозами або щитовидною залозою може призводити до хронічної втоми і викликати відразу до життя. Проконсультуйтеся з фахівцями, щоб виключити цю можливість або вчасно виявити її і зайнятися лікуванням.
ВИ ЇСТЕ НАДТО БАГАТО РАФІНОВАНИХ ПРОДУКТІВ
І мало свіжих. Якщо ваше харчування складається з хліба, макаронів, картоплі і не включає свіжі овочі і фрукти, ви закономірно почуватимете себе втомленим. Це той випадок, коли без вітамінів в раціоні кількість їжі не здатна замінити її якість.
Шукайте деталі в групі Facebook