Щоб легалізуватися у США, українці часто укладають фіктивні шлюби з американцями. Існують спеціальні фірми, які все підлаштовують. Але такі послуги коштують дуже дорого: починаючи від $15 тис.
“В 2009 році я приїхала в штат Вісконсин і почала за контрактом працювати прибиральницею в готелі. Коли він закінчився, вирішила залишитись у США нелегально. Спочатку зовсім не розмовляла англійською, але за цей час її вивчила й тепер моя мова – майже без акценту, – розповідає Анна-Марія Мельник із Лас-Вегасу, штат Невада. У США живе 9 років, пише hromadske.ua.
“Звичайно, інколи був страх, що по мене може прийти міграційна поліція. У 2010 році я жила в невеликому курортному містечку. Тієї зими туди приїжджали рейди, щоб виявити нелегалів. Деяких моїх знайомих знайшли й депортували. В цей час ми з подружками їздили ховатися в інше місто, щоби не дай Бог нас не зловили. Адже при виїзді нелегала зі Штатів йому в паспорт ставлять так звану “чорну мітку” – це означає заборону на в’їзд в країну щонайменше на 10 років”.
В 2015 році українка переїхала у Лас-Вегас і почала працювати в сфері торгівлі. Зараз проходить процедуру легалізації у США.
“Один із найпростіших способів – укласти шлюб з американським громадянином. Я так і зробила: мій чоловік білорус, але має громадянство Штатів. Після заміжжя процедура легалізації проста: проходиш медичне обстеження, заповнюєш анкету й чекаєш на результат. Все це коштує приблизно 2 тисячі доларів. Розгляд документів триває всюди по-різному. У Неваді, наприклад, це займає від 10 до 15 місяців, у Вісконсині – від 3 до 4”.
“Утім, у легалізації можуть відмовити. Так сталося і зі мною, коли я хотіла отримати документи після свого першого шлюбу з американцем. Тоді трапилась складна ситуація, бо мій перший чоловік потрапив за ґрати. Чиновники не повірили, що наш шлюб був справжнім, й відмовили, тож я подала на апеляцію. Її затвердили, проте на той час ми з чоловіком вже розійшлись. Тож я добровільно відмовилась від легалізації, бо просто не хотіла брехати міграційній службі”.
Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…
Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…
Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…
Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…
Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…
На початку грудня, після поїздки до шелтера «Місто добра», я сказав прямо: жодних відписок і…