Categories: Україна

Що приховують декларації керівників хмельницьких міських комунальних підприємств

Якщо депутати різних рівнів потрапляють в поле зору громадськості майже регулярно, то ось комунальні підприємства та їхні керівники були «terra incognita» для громадськості. Завдяки змінам у законодавстві про електронне декларування можна сьогодні хоча б трохи припідняти завісу таємничості . ГО «Жіночий Антикорупційний Рух» вирішив перевірити ситуацію щодо міських комунальних підприємств та трохи пильніше придивитись до їхнього керівництва. І з вибором не помилився. Під час фактично першого аналізу комунальників почали вимальовуватись доволі цікаві тенденції.

 

 

Поєднати непоєднуване?

Під час вивчення декларації керівників міських комунальних підприємств чітко стало ясно, що увесь свій час вони приділяють не лише роботі на благо містян, а часто мають свій окремий бізнес. Таких, то намагається встигнути за двома зайцями ми нарахували аж 7 чоловік.
Олександр Телішевський – з 2017року фактично керує УМК «Центральна». Хмельничанам ця структура більш відома, як ЖЕК №1. Доходи родини досить скромні. Так, у 2016 році на двох з дружиною вони заробили 99 604 гривень. Значно більші доходи подружжя показало вже у 2017 році. Так, Олександр Фрідріхович, на посаді директора УМК «Центральна», поповнив сімейний бюджет на 111 734 гривні, а його дружина – на 65 320 грн. З майна родина вказала тільки ділянку на десять соток у межах міста. От тільки не зовсім зрозуміло, де ж вони проживають. Навіть, якщо майно у них не у власності, то у декларації вони зобов’язані вказати хоч користування.
За допомогою Єдиного реєстру фізичних та юридичних осіб нам вдалось з’ясувати, що саме подружжя завбачливо вирішило у декларацію не вписувати.
Розпочнемо з будинку у одному з престижних районів приватної забудови «Дивокрай».

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За цією адресою зареєстрована його дружина Алла та син Сергій Телішевські. Щоправда, реєстр нерухомості жодної інформації про цей будинок не видає.
Також у декларації директор муніципальної управляючої компанії і словом не обмовився, що окрім житлових проблем містян досить активно цікавиться і бізнесом. Сім’я Телішевських має невеличкий сімейний бізнес – ТОВ «Будкомтел», яке займається будівництвом.
У цьому ж мікрорайоні Олександр Телішевський у липні цього року завершив ще одне будівництво.

Ще один комунальник-бізнесмен – Вадим Дудар, який очолює УМК «Проскурівська». Щоправда, Вадим Вадимович віддає перевагу сільському господарству. Чоловіку належать 45% статутного капіталу ТОВ «Волочиськ Агро».
Сім’я чиновника проживає у квартирі на 56,6 кв.м. Дружина працює вчителем у школі, а донька в управлінні економіки Хмельницької міської ради. Їздить комунальник на старенькому «ВАЗ». Пай у Волочиському районі здає в оренду фірмі, у якій і тримає 45% корпоративних прав.
Нещодавній помічник Хмельницького міського голови, а нині в.о. директора КП «Будівництво, ремонт, експлуатація доріг» Микола Ваврищук поєднує бізнес, керування комунальним підприємством, а також депутатську діяльність у Старокостянтинові. У 2016 році у його власності була квартира в обласному центрі на 74 кв.м.,а ось земельна ділянка на 835 кв.м та недобудований садовий будиночок на 149 кв.м у Грузевиці належали дружині. Їздить Микола Ваврищук на «Mazda 3», цю автівку придбав у 2015 році, і досі виплачує кредит за неї. Вже у 2017 році він продав квартиру, а дружина завершила будівництво будинку у Грузевиці.
Влітку минулого року Микола Ваврищук завершив свою підприємницьку діяльність. А ось дружина Анжеліка навпаки – вдруге відкрила ФОП. Досить цікавим видається той факт, що бізнес Анжеліка Олександрівна веде у Старокостянтинові за місцем проживання, от тільки в декларації її чоловіка жодного слова ні про користування чи право власності на квартиру у місті авіаторів нема.

Ще один бізнесмен серед керівників комунальних підприємств Володимир Богачук. У вільний від керування КП по організації роботи міського пасажирського транспорту він займається вирощуванням сільськогосподарських культур. Така діяльність приносить йому більший дохід, ніж офіційна зарплата. Так підприємницька діяльність принесла йому за минулий рік – 147 500 гривень, а ось зарплата його – 116 729 грн. Також у Володимира Богачука досить непогані заощадження. На рахунках у банку у нього в 2016 році було 10 000 доларів та 48 000 гривень, а ось готівкою він тримав 9 тисяч євро та 14 тисяч доларів. У 2017 році на рахунках трохи зменшилось гривень – 36 000 грн, натомість додалось готівки – 11 тисяч євро і 16 тисяч доларів.
За півмільйона Богачук придбав квартиру у будинку, який будується. У його власності також є квартира на 50 кв.м, нежитлове приміщення площею 327,4 кв. м. Значно більше у нього землі. Так у селі Гнатки, що у Старокостянтинівському районі, у нього 11,79 га, ще 40 соток у селі Копистин поблизу Хмельницького. В автопарку декларанта три с/г машини і один «Citroen Berlingo».
Окрім с/г-бізнеса Богачук очевидно з колишньою дружиною займається і перевезенням вантажів.
Павло Возборський з квітня очолив КП «Південно-Західні тепломережі». А ще депутат-самовисуванець в Олешинській сільській громаді. Ще до вересня цього року Павло Васильович займався бізнесом – роздрібною торгівлею. За 2017 рік бізнес приніс декларанту – 50 000 гривень. Серед майна – безкоштовне користування квартирою батька, дві орендовані у міста ділянки – 30 і 19 кв.м, а також 8 соток в межах міста.
Біографію нового керівника Олександра Зіміна, який з 1 жовтня очолив ХКП «Спецкомунтранс», офіційному сайті ще немає. Але ось на сайт з пошуку вакансій можна знайти біографію чоловіка з такими ж ПІП.

На сайті НАЗК є декларація кандидата на посаду, де зазначено, що Олександр Зімін працював на АЗС, а це співпадає з біографією на сайті пошуку роботи. Також Олександр Леонідович має свій невеличкий бізнес – торгівля хлібобулочними виробами у селі Перегінка, що на Ярмолинеччині. Та готівкові заощадження – 400 000 грн.
Не тролейбусами єдиними живе і директор ХКП «Електротранс» Віктор Паламарук. Депутат міської ради від партії «За конкретні справи» володіє 57% корпоративних прав ТОВ «Агріко» – підприємства, яка за дивним збігом обставин розташовується якраз на окрузі, де його обирали депутатом. Там же і працює його дружина та керівником цього підприємства є син, Сергій Паламарчук, який також є депутатом Хмельницької міськради. Щоправда, жодного доходу від підприємства Віктор Паламарчук не декларує. У спільній власності декларант має квартиру, володіє трьома земельними наділами у Рівненській області, минулого року його дружина стала власницею 5 соток у селі Давидківці, ціни щоправда не зазначили. За минулий рік його дружина збільшила свої готівкові заощадження на 40 тисяч грн, стільки вона і заробила у 2017 році.

Приховані багатії

Найбільш заможний керівник УМК «Будівельник» Володимир Кухарчук. У власності 38-річного чоловіка, який, згідно з його біографічною довідкою на сайті Хмельницької міської ради, 13 років пропрацював на державній службі, має 10 соток у Лісових Гринівцях (у власності з 2005 року), земельну ділянку площею 31 кв.м у Хмельницькому (у власності з 2016 року), дві ділянки у Грузевиці 40 і 11 соток, два наділи у селі Борщівка Теофіпольського району – 2,9 га і 1,9 га, квартиру на 93 кв.м у Грузевиці (житловий комплекс майже в місті Хмельницькому), будинок на 129 кв.м у селі Борщівка, що на Теофіпольщині. Його дружина Тетяна володіє квартирою на 53 кв.м у Хмельницькому і однією четвертою квартири на 49 кв.м в обласному центрі.
Подружжя також має дві автівки. Дружна директора УМК їздить на кросовері «Suzuki Grand Vitara». У власність його жінка придбала у 2007 році за 165 тисяч гривень. Ймовірно, автівка була новенька та із салону. Нині за таку користовану автівку просять трохи більше 9 тисяч доларів. З 2006 року жінка займається виробництвом та продажем ювелірних прикрас.

А ось директор УМК Володимир Кухарчук володіє «PEUGEOT Partner» 2011 р.в. У декларації чоловік зазначив, що придбав автівку у 2016 році за 10 000 гривень. На вторинному ринку за подібні автівки просять щонайменше 6,5 тисяч доларів (більше 180 000 грн).

У 2016 році Володимир Кухарчук успадкував більше, ніж пів мільйона гривень готівкою. Однак у декларації за 2017 рік цих коштів вже немає та й нерухомості не додалось, а кредит зменшився лише на три тисячі гривень.
Не роботою єдиною, як то кажуть, живе і Володимир Чекман – директор МКП-ринок «Ранковий». Декларанту належить 10 соток і 32 сотки у Хмельницькому, два житлових будинки на 281 кв. м. і на 38,6 кв.м, приміщення буфету (61 кв.м), наділ 1,3 га у Западинцях, Красилівського району, 7,5 соток, 25 соток і 1,7 га у Дунаєвецькому районі, дочці – 10 соток у Лісових Гринівцях.
У сім’ї три автівки. Цікаво, що декларант користується «MITSUBISHI L-200», яка зареєстрована на ПП ринок «Ізіда».

Декларації з багатьма невідомими

Серед керівників комунальних підприємств трапляються і ті, хто не знає, або зовсім не хоче розбиратись у тому, як ж правильно подавати декларації. Тож варто меру міста вкотре для своїх підлеглих влаштувати тренінг, де їх вчитимуть правильно заповнювати електронну декларацію.
Ні слова про нерухомість у своїх деклараціях не згадує інший керівник скандальної для Хмельницького УМК «Заріччя» Сергій Ширяєв. Невідомо де проживає екс-заступник голови Хмельницької РДА разом з дружиною. В його декларації лише кросовер «KIA Sportage» 2000 року випуску. Нині на вторинному ринку за таку автівку просять щонайменше 3,5 тисячі доларів (більше 99 000 грн).

Директор УМК «Дубове» Олександр Забурмеха у цей список потрапив через свою сім’ю. Два роки поспіль його дружина, донька та син не надають інформацію керівнику УМК щодо їхнього щорічного заробітку. Особливий подив це викликає тому, що донька працює в управлінні транспорту Хмельницького виконавчого комітету і таки заповнює декларацію.
А ось новопризначена директорка КП по зеленому будівництву і благоустрою міста пані Олена Мельникова у своїй декларації за 2017 рік не вказала жодної копійки доходу. Також у жінки не має ні у власності, ні у користуванні житла, лише автівка за 180 000 гривень. Маємо надію, що пані Олена просто помилилась, коли заповнювала декларацію, і вони з сином мають, як мінімум дах над головою та за що купувати їжу, інакше б у відповідних служб мали б виникнути запитання.
Декларації Олександра Панченко директора КП «Хмельницькбудзамовника» суцільна плутанина. Так, у 2016 році декларант не зазначає жодної нерухомості, автівки теж ні він, ні його дружина у 2016 році не вписують у декларацію. Заробітна плата 69 055 гривень, а ось його дружина-підприємець заробила 270 тисяч. Готівкою Альона Панченко тримала 300 тисяч гривень.
А ось у декларація за 2017 рік у подружжя нарешті з’являються квадратні метри. Одна квартира належить дружині, а ось сам декларант у 2017 році став щасливим власником четвертої частини квартири.
Також у декларації з’явилась і автівка «Hundai i-30»2012 року випуску. Її директор «Хмельницькбудзамовника» придбав за 150 тисяч гривень. На вторинному ринку за такі автівки просять щонайменше 12,5 тисяч доларів (мінімум 350 000 грн).

І це можна було б зрозуміти, адже його дружина мала заощадження, яких би вистачило на купівлю такої автівки. Тільки от у 2017 році подружжя Панченків нічого не заробили. Принаймні у своїй декларації Олександр Петрович розділ доходи лишив порожнім. А тим часом готівки під подушкою його дружини стало на 50 тисяч більше.
Справжній майстер-клас із зникнення цілого автобуса можна побачити у деклараціях директора міського комунального аварійно-технічного підприємства ЖКГ Ігора Білокриницького. У 2016 році декларант володів автобусом «Iveco» 2003 року випуску. А ось вже у 2017 році цей автобус безслідно зникає: ані заощаджень, ані доходу від відчуження. Хіба пан Білокриницький людина щедра і просто передарував комусь автобус? Ну чи просто забув його у декларацію вписати?
До прикладу, сайт із вживаними автівками підказує, що подібний автобус, але у досить поганому стані, коштує не багато не мало – 4 200 доларів (майже 119 000 грн), а це означає, що мінімум сотня тисяч гривень мала би з’явитись у декларації.

Життя на широку ногу

Є й такі, хто купує майна більше, ніж сукупно заробляє його сім’я.
Завідувачка Ольга Кадуцька очолила Хмельницьку міську комунальну аптеку у 2016 році. Перед тим жінка отримувала допомогу по безробіттю, а її чоловік за рік заробив 138 095 гривень. У цей рік він придбав автівку «Nissan Qashqai» 2007 року випуску. Ціну у декларації не вказали, а ось на вторинному ринку за такі кросовери просять від 8 700 доларів (більше 246 000 грн), а це більше, ніж весь сукупний дохід подружжя Кадуцьких за 2016 рік.

У вересні мер замінив директора КП по зеленому будівництву і благоустрою міста Миколу Дроздова. Однак ми все одно оглянемо його декларації за 2016 і 2017 роки. Так, у спільній власності з дружиною та донькою квартира на 66 кв.м, одна земельна ділянка на 600 кв.м. належить декларанту, а на 900 кв.м – його дружині. У 2016 році Микола Дроздов придбав автівку «Renault Sanderio» 2016 року випуску. Вартість вказав – 315 500 гривень.

При вказаній річній зарплаті 110 747 грн збирати на таку автівку Миколі Дроздову треба 3 роки, це якщо жити з дружиною удвох на її 84 386 гривень на рік. Ми не знаємо, чи були збереження у декларанта чи його сім’ї, але вартість придбаної автівки перевищує сукупний дохід його сім’ї.
Директор КП «Технагляд» Андрій Петрук раніше очолював інше КП «Хмельницькбудзамовник». У власності головного технічного контролера будинок на 296 кв.м, також гараж, дві земельні ділянки – 285 кв.м і 21 кв.м в обласному центрі, також два наділи по 3,19 у Хмільницькому районі Вінницької області, у спільній власності з сім’єю у нього квартира в Хмельницькому. Автопарк сім’ї Андрія Петрука налічує 3 автівки. Однією – «Nissan Qashqai» належить його дружині, а дві: «Nissan Primera» (1995 р.в.) та «Део Ланос» (2007 р.в.) – декларанту. Щоправда, «Ланос» Андрій Андрійович придбав лише у 2016 році за 43 000 гривень. При цьому за такі автівки на вторинному ринку просять не менше 70 000 гривень.

На рахунках у банку Андрій Петрук тримав у 2016 році понад пів мільйона гривень, вже у 2017 році цю суму він збільшив на 177 909 тисяч. Сукупний річний дохід подружжя у 2016 році склав 391 570 гривень. А у 2017 – 435 881 гривень. Варто зазначити, що Андрій Андрійович також отримує дохід від КП «Технагляд» за те, що віддає їм своє майно в оренду. Щоправда, суми не дуже великі, але за два роки назбиралось 10 000 гривень.
Віталій Кавун з 2011 року очолює МКП «Хмельницькводоканал», у 2015 році пробував стати депутатом міської ради від білосердешних. У своїй декларації за 2016 рік в родині Кавунів заробляв тільки декларант, а ось вже у 2017 році дружина Віталія Борисовича зайнялась торгівлею і за рік заробила 426 192 гривень. Такі потужні результати та вдалий старт бізнесу сім’я відсвяткувала купівлею новенького «Nissan Qashqai» за 618 140 гривень. Трохи більше третьої частини вартості кросовера подружжя взяло у кредит.

Дорогу партійним побратимам!

Аналізуючи кадрову політику свободівця Олександра Симчишина, особливо щодо комунальних підприємств, стає очевидно, що побратимів він таки не забуває і прилаштовує їх на роботу попри все.
Одне з найбільш проблемних комунальних підприємств міста «Чайка» очолив 23-річний Віталій Присяжнюк. Хлопцю неймовірно пощастило, адже одразу після закінчення університету за спеціальністю «комп’ютерний інженер», він став керівником підприємства, основною сферою діяльності якого є надання лазневих послуг. Думаємо, що такий стрімкий кар’єрний злет із студента до директора зовсім не пов’язаний із партійною приналежністю пана Присяжнюка. Нагадаємо, що у 2015 році хлопець пробував стати депутатом Хмельницької міської ради від ВО «Свобода». Членом саме цієї політичної сили і є мер Хмельницького Олександр Симчишин.
За 2017 рік пан Віталій задекларував нерухоме та рухоме майно свого батька, адже саме з ним проживає він і його дружина та син. За весь минулий рік Віталій Присяжнюк заробив 980 гривень. Його дружина -12 800 грн, також отримала матеріальну допомогу по догляду за дитиною – 16 340 грн.
Неймовірно цікаво побачити декларацію чудо-керівника вже у 2018 році, більше того побачити реальні зміни у КП «Чайка».
Ще одного партійного побратима мер свободівець прилаштував директором комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності Олександра Смертельного. Він балотувався від ВО «Свобода» у 2010 році до міської ради. Також Смертельний очолює молодіжну ГО «Сокіл», більш відому в місті як молодіжне бойове крило партії «Свобода». З мером його поєднують також і студентські роки. Смертельний старший за мера Симчишина лише на один курс, тож у 2016 році він очолив МКП по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності.
Ще один побратим-свободівець Роман Цимбалюк очолив МКП «Муніципальна дружина». У 2017 році щасливе подружжя Цимбалюків нарешті стало власником ще однієї квартири у новобудові. От тільки сукупний дохід сім’ї був трохи більше 70 тисяч гривень, і жодних фінансових зобов’язань.
Ще один однокурсник Хмельницького мера отримав посаду директора СКП «Хмельницька міська ритуальна служба» Сергій Бортник. Подружжя володіє 4 га у селі Ожарівка, що у Старосинявському районі і квартирою на 26 кв.м. Готівкою сім’я тримає 100 000 гривень. Примітно, що у 2016 році декларант вказував кредитне зобов’язання – 12 тис доларів. А ось вже у 2017 році воно зникло. Сумарний дохід сім’ї Бортників за 2017 рік склав – 286 962 гривень.
Володимир Пекарський, який з 2016 року очолює МКП «Міськсвітло» теж має однакові політичні погляди з мером Хмельницького. У 2015 році він балотувався до Хмельницької районної ради від ВО «Свободи». У декларації традиційно майже нічого нема – квартира на дружині та скромний дохід.
Незамінні і незмінні
Одіозний Олександр Шаповал добре відомий містянам як головний комунальник Хмельницького. З 2013 року він керує Бюро технічної інвентаризації. За 40 років трудового стажу, а це ЗСУ, держслужба та комунальне підприємство, Олександр Іванович має квартиру, будинок, земельну ділянку у спільній власності з дружиною, їздить на «Мерседесі». Він має досить вагомий запас на рахунках у банках. Так сам декларант тримає у гривнях 40 000 та 11 000 доларів, дружина – 251 297 гривневий актив, і валютний – 10 650.
Вже десять років завідує теплом та гарячою водою у Хмельницькому Володимир Скалій. А на МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» працює вже 33 роки. З 2010 рік по 2015 рік декларант був депутатом Хмельницької міської ради від ВО «Батьківщина». Спроба переобратись у 2015 році завершилась невдачею. У власності декларанта та його дружини – три квартири на 94 кв.м, 64,6 кв.м та 54,2 кв.м, два гаража 27.4 кв.м, 18. 8 кв.м, відповідно. Також дружина декларанта володіє земельною ділянкою і недобудованим садовим будиночком у Ружичанці, у декларанта лише 6 соток в межах міста.
У колишнього депутата Хмельницької міської ради від «Батьківщини» (2010-2015 рр) і керівника УМК «Південно-Західна» Леоніда Дрозда бізнесу немає, проживає він у квартирі на 29,95 кв.м., де йому належить лише половина. Також йому належить половина будинку у селі Яхнівці, Волочиського району. Також має комунальник і 15 соток поблизу Хмельницького у селі Грузевиця.
Гроші керівник збирає «під подушку». У 2016 році у нього було 50 000 гривень, 2 000 доларів, 1 500 євро. За рік він збільшив свій гривневий актив на 20 000 гривень, валютні збереження залишились на тому ж рівні.
Поряд з тим теперішня в.о. директора УМК «Озерна» Леся Ковальчук взагалі е-декларацію не подала, що також стане предметом нашого звернення до компетентних органів.
У цей аналіз потрапили не всі керівники комунальних підприємств. Це не означає, що у їхніх деклараціях все чудово, а вони лише викликали найменше запитань. Думаємо, що до наступного року.
Хоч закон і прямо не забороняє керівникам комунальних підприємств мати власний бізнес, однак, вважаємо, що це є фактором ризику, коли особа може скористатись зв’язками та знайомствами, врешті посадою у власних інтересах.
Сумнівною, на нашу думку, є і політика призначення на посади політичних побратимів. Свободівці активно виступали проти того щоб посади отримують наближені до влади люди, однак призначати керівників за політичною приналежність, є нічим іншим як одним із різновидів того ж кумівства.
Найбільший подив і абсурд викликають люди, які подають порожні декларації, і вже за три роки існування електронного декларування впевнені, що громадськість повірить у те, що живуть вони задарма чи під відкритим небом і харчуються повітрям, а дехто автівки заправляє безкоштовно.
Щодо керівників комунальних підприємств, які викликали у нас запитання, звичайно ж будуть складені звернення до відповідних органів. Маємо надію, що адекватна реакція та притягнення до відповідальності за порушення фінансового контролю, навчить їх хоча б правильно заповнювати декларації.

annashchesna

Recent Posts

“Цій групі пенсіонерів підготували сюрприз після 1 січня, надбавка буде в цих літніх українців”: хто одержить гроші?

У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…

3 хв. ago

“Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією”: ЗСУ, ВЛК

В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…

1 годину ago

“В Україну пре шалений мороз у -18 градусів і снігопад, на свята цю область накриє дика злива”: де негода буде на Різдво?

Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…

3 години ago

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

13 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

14 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

15 години ago