Цукровий діабет – зараз досить поширена хвороба. Це ендокринно-обмінне захворювання, яке характеризується інсуліновою недостатністю і підвищенням рівня глюкози в крові.
Часто причиною виникнення цукрового діабету стає неправильне харчування. Звичайно, коли захворювання приймає хронічну форму, однією зміною раціону від нього позбутися не можна, але послабити його наслідки з перспективою повного одужання в майбутньому можна.
Кориця
На перший погляд це звичайна спеція. Але насправді її функція не зводиться тільки до додання блюдам особливого смаку. Кориця містить в собі ціннамілацетат, проантоціанідіни, коричневий альдегід і коричневий спирт (ціннамальдегід).
Всі ці компоненти роблять позитивний вплив на функціонування людського організму: знижують його сприйнятливість до інсуліну, нормалізують рівень холестерину, допомагаючи позбутися від тромбів в судинах, нормалізують рівень цукру в крові при діабеті. Регулярне вживання кориці зменшує ймовірність розвитку інфаркту, атеросклерозу, інсульту.
Краще купувати корицю в паличках і самостійно розтирати її в порошок. Починати можна з однієї чайної ложки без гірки в день. Додавати в йогурти, каші і навіть салати.
Лохина
Ускладнення цукрового діабету часто пояснюються розвитком оксидантного стресу. В організмі накопичуються вільні радикали, які руйнують судинну стінку, що порушує кровопостачання органів і тканин.
Лохина вважається потужним антиоксидантом. Вона багата антоцианами і флавоноїдами, які відновлюють чутливість рецепторів до інсуліну. Рекомендується починати з 200 г лохини в день. Приймати в сирому вигляді, окремо від іншої їжі.
Оцет
Для лікування найкраще підійде яблучний або винний оцет. Він володіє антіглікеміческімі властивостями: допомагає розщеплювати крохмаль, який грає важливу роль в регулюванні рівня глюкози в крові.
Ацетіловая кислота, яка міститься в оцті, знижує активність ферментів, які беруть участь у перетравлюванні вуглеводів. Таким чином, глюкоза, яка міститься в складних вуглеводах, з меншою швидкістю потрапляє в кров.
Рекомендується додавати одну столову ложку оцту в кожен салат. Замість оцту з тією ж метою можна використовувати сік лайма чи лимона.
Продукти, що знижують рівень цукру в крові необхідно поступово вводити в раціон діабетика, з метою поліпшення його стану. Без зміни звичок харчування відновлення буде добитися важко.
До лікування діабету потрібно підходити комплексно. У цьому процесі обов’язково повинен брати участь лікар, щоб прописати не тільки меню, але і препарати, які необхідно приймати під час хвороби.
Підвищення цукру в крові до критичної позначки у хворих на діабет може призвести до незворотних наслідків, тому важливо навчитися розпізнавати його ознаки.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…