Більш високому ризику постраждати від інсульту в дорослому віці схильні ті люди, чий зріст в дитинстві був низьким, – це відкриття належить вченим з Копенгагенського університету. Але зменшити шанси на це захворювання людям з групи ризику все-таки можливо.
Про це повідомляє ukrhealth.
Якщо зріст людини в дитинстві був меншим середнього показника на 5-7 сантиметрів, їй може загрожувати в майбутньому ішемічний інсульт – захворювання, викликане порушенням кровообігу головного мозку і призводить до загибелі клітин. Даний висновок фахівців Копенгагенського університету підкріплений цифрами здійсненого ними аналізу про здоров’я 300 тисяч дітей у віці 7-13 років, народжених у період з 1930 по 1989 роки. Він показав, що низькорослі в дитинстві люди на 11% частіше однолітків з нормальним ростом були вражені інсультом у дорослому віці.
За словами вчених, ріст людини обумовлений генетикою, а також впливом ряду факторів – харчуванням (в тому числі харчуванням матері) інфекціями і стресом. Щоб доросла людина, яка мала у дитинстві низький зріст, зменшила свій ризик постраждати від інсульту, саме цим чинникам вона повинна приділяти додаткову увагу, вважають дослідники.
Сьогодні відомо, що у жінок у віці до 30 років і після 80 років ризик розвитку ішемічного інсульту вищий, ніж у чоловіків того ж віку. У віці 30-80 років ймовірність розвитку інсультів вища у чоловіків.
У той же час вчені відзначають, що не всі причини ішемічного інсульту можуть бути конкретно обґрунтованими – до 40% всіх інсультів у молодому віці не мають строго певну причину. До головних провокаторів інсульту лікарі відносять атеросклероз та артеріальну гіпертензію. При цьому розвиток атеросклеротичних бляшок в судинах починається вже у віці двадцяти років.
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…