Приріст економіки відбувається коштом капіталізації російських державних банків без входження “живих” грошей.
“В Україні немає економічного зростання, позаяк падає експорт, а реальні заощадження населення не зростають, відсутні інвестиції та кредитування, тоді як приріст відбувається за рахунок капіталізації російських держбанків без входу “живих грошей”.
Це свідчить, що у нашій країні розпочалася стагфляція – економічна стагнація, яка супроводжується інфляцією. Проблема у тому, що зростання цін намагаються видати за зростання економіки”, – повідомив експерт.
“Щодо зниження облікової ставки, то ніякого зв’язку з економічним зростанням немає. Неефективна політика НБУ у частині нагляду за банками і вимогам до аналізу клієнтів і спроби утримати під контролем курс гривні призвели до того, що єдиний доступний для банків інструмент вкладення коштів – це ОВДП Мінфіну і депозитні сертифікати НБУ.
Зниження облікової ставки – це спосіб знизити витрати НБУ на виплати банкам за сертифікатами і збільшити прибуток і перерахування до бюджету”, – підсумував Олександр Дубинський.
Нагадаємо, нещодавно Національний банк України знизив облікову ставку до 15,5%, бо побачив як зміцнюється гривня.
Також Національний банк України поетапно знижував облікову ставку (за якою він позичає гроші комерційним банкам) із 22% до 19% річних від 22 квітня, з 27 травня до 18%, а у червні до 16,5% річних.
джерело http://www.informator.news/
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…