У Польщі підвищать зарплати українцям: що треба знати заробітчанам
Польща продовжує заманювати українських заробітчан. Кількість українських трудових мігрантів в Польщі поступово знижується. Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolita.
Згідно з інформацією, за останні кілька місяців кількість вакансій на польському ринку праці зросла майже втричі – з 165 тис до 500 тис. У першу чергу, як відзначають польські економісти, це пов’язано з відтоком українців на Захід.
За словами Кшиштофа Інглота, представника польської служби зайнятості, це становить загрозу для економіки країни, так як скорочення української робочої сили “незмінно спричинить за собою проблеми із заробітною платою всередині країни”. Як прогнозують польські експерти, через відтік українських заробітчан в майбутньому в країні може на 10% знизитися виробництво споживчих товарів.
У Польщі впевнені, всі неприємності – нібито наслідки надання Україні безвізового режиму з ЄС. Словаччина і Угорщина вже полегшили режим перетину своїх кордонів для трудових мігрантів з України, а в найближчому майбутньому на такий крок може піти ще і Німеччина.
У зв’язку зі сформованою ситуацією в Польщі планують за всяку ціну повернути українських заробітчан в країну. В першу чергу поляки замислюються над збільшенням зарплат для заробітчан.
У той же час, нові правила ЄС перерозподілять потік українських трудових мігрантів в Євросоюзі.
Німеччина, за прикладом Польщі, планує найближчим часом спростити працевлаштування для громадян держав, які не входять до Євросоюзу.
Новий порядок працевлаштування дозволить українцям отримувати робочі візи на півроку. Після цього необхідно приїхати в Німеччину, вибрати собі роботодавця, в його супроводі зареєструватися на біржі праці і приступити до роботи.
Згідно з цими правилами, після закінчення терміну візи треба буде покинути країну, а через півроку знову можна заїхати за тією ж схемою.
«Нинішня система вимагає від здобувача завчасно визначитися з роботодавцем і спеціальністю. Причому не будь-якою, а лише тією, за якою роботодавець не зміг нікого знайти в країні протягом двох місяців. Крім цього, для багатьох спеціальностей необхідне обов’язкове знання мови. Наприклад, щоб влаштуватися медсестрою, потрібно вивчити німецьку до рівня не нижче В2», – пояснив президент Всеукраїнської асоціації компаній міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Шукайте деталі в групі Facebook