Вчені заявили, що час пробудження дуже залежить від віку людини: в різні десятиліття життя він змінюється.
Але що має зберігатися: лягати спати і прокидатися потрібно в один і той же час, з урахуванням вікових змін. Для тих, хто хронічно лягає спати і встає з ліжка в різний час, зростає ризик небезпечних захвщрювань, застерегли лікарі.
Співробітники Медичного центру Університету Дьюка (США) з’ясували, що час пробудження залежить від віку, а порушення циркадних ритмів збиває роботу всіх систем оpгaнізму. У скільки ж слід прокидатися в різному віці, щоб повноцінно відпочивати і зберігати гарне здоров’я?
«Ідеальний час, щоб виспатися і при цьому добре себе почувати в 20 років – 9:30 ранку, в 30 років – 8 годині ранку, в 40 років – 7:30, в 50 років – 7 годин ранку, а після 60 років – 6.30 ранку », – встановили вчені.
Час засинання при такому пробудженні обчислити неважко. Дорослі люди повинні спати від 7 до 9 годин, люди у віці після 65 років – від 7 до 8 годин, заявили фахівці. Вони підкреслюють: засипання і пробудження в один і той же час захищає від розвитку різних хвороб, як фізіологічних, так і психологічних.
Висновки фахівців базуються на підсумках експерименту за участі 2000 осіб без порушень сну віком від 43 до 48 років. Одним з резюме проекту став наступний висновок дослідників: нерегулярне засинання і пробудження збільшує ризик серцево-сyдинних захвoрювань, повноти, дiaбету другого типу, депресії і гiпертoнії.
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…