Літо – пора відпусток і традиційного зниження активності на ринку праці. У порівнянні з останнім місяцем весни кількість вакансій на Міжнародному кадровому порталі hh.ua практично не змінилася, кількість нових резюме скоротилася приблизно на 6%.
Зниження активності пошукачів позначилося на показниках конкуренції. У порівнянні з травнем hh.Індекс (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) скоротився з 2,9 до 2,5. Це означає, що в середньому на одну вакансію претендує 2-3 вільних фахівця.
Невелике зростання вакансій в червні, пов’язане зі збільшенням числа сезонних пропозицій, змінилося зниженням в липні. Кількість нових резюме в порівнянні з червнем не змінилася, однак трохи знизилася відносно травня. Сезонне зниження активності пошукачів призвело до падіння показників конкуренції. Зараз на одну вакансію в середньому претендують 2-3 вільних фахівця.
Найбільший приріст вакансій спостерігався в банківському секторі, а також у сфері транспорту і логістики. Крім того, збільшилась кількість пропозицій для топ-менеджерів. Знизився попит на фахівців в сфері туризму і готельно-ресторанного бізнесу, студентів і фахівців без досвіду, а також на медиків і фармацевтів. Традиційно найбільша кількість вакансій припадає на продажі, інтернет-технології, маркетинг і рекламу, адміністративний персонал.
У регіонах збільшили свою активність роботодавці Кіровоградської, Херсонської та Закарпатської областей. Рідше в порівнянні з попереднім місяцем публікували вакансії у Волинській, Черкаській та Хмельницькій області.
Серед пошукачів у липні активізувалися студенти і фахівці в сфері консалтингу. Рідше розміщували резюме в туристичній галузі, юристи, HR-фахівці та бізнес-тренери, а також фахівці з нерухомості і закупівель.
У регіональному зрізі за приростом резюме лідирують Тернопільська, Закарпатська, Кіровоградська, Чернігівська та Чернівецька області. Відносно червня знизилася кількість претендентів в Сумській, Хмельницькій і Вінницькій області.
У зв’язку з черговим загостренням ситуації в зоні АТО багато жителів намагаються покинути неспокійні території хоча б на період літа. Про це свідчить скорочення кількості резюме і незначне зниження конкуренції в цих регіонах. Однак, незважаючи на це, показники конкуренції в Донецькій і Луганській області залишаються найвищими (11-12 осіб на вакантне місце).
Конкуренція
Як і раніше в ТОП-5 проф. сфер з найвищою конкуренцією входять топ-менеджери, юристи, студенти, висококваліфіковані фахівці виробничих спеціальностей, а також бухгалтери і фінансисти. У зв’язку зі збільшенням кількості резюме від починаючих фахівців, конкуренція серед них стала ще вищою.
Практично без змін залишився і рейтинг проф. областей з найнижчою конкуренцією. Як і раніше сюди входять продажі, консалтинг, автомобільний бізнес, страхування та робочий персонал.
джерело http://biznesoblast.com/
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…